| Ioana_8202 a întrebat:

Sunt sup. a plecat prietenu in italia.sufar mult. dati mi sfaturi. vreau sa fiti alaturi de mine sa depasesc aceasta perioada urata.cred ca stiti ce inseamna.mersi mult

Răspuns Câştigător
| chrystyna a răspuns:

Si al meu e plecat de vreo 6 luni.tot. in Italia.Asta e viata.Important e sa va iubiti si sa aveti incredere unul in celalalt ca relatia sa poata merge in continuare chiar si la distanta.La noi e bine pana acum.Insa astept cu nerabdare ziua in care va veni.Si se apropie.Asa ne gandim mereu cand suntem departe...ca va veni si ziua cand vom fi iar impreuna si vom recupera totul.La noi e o chestiune de cateva luni pana ne vom muta impreuna. Daca aveti planuri comune de viitor, va iubiti, sunteti sinceri si increzatori, atunci merita. Pup si fii tare.Si incurajeaza-l si pe el mereu, ca si lui ii e greu.

2 răspunsuri:
| Gabbitzu a răspuns:

Yna sti cum se spune vorba din batrani, painea calda daca nu ai apucat sa o mananci cat a fost buna sa uscat asa si cu viata, daca el a plecat asta nu inseamna ca totul trebuie sa ia sfarsit, ba din contra, ramaneti amici comunicati in continuare si cautati altul, trebuie sa recunosc ca este mai dureros la inceput, dar te vei obisnui cu timpul, asta mi-s-a intamplat candva si mie numai ca eu am fost cel ce a suferit pentru ca a trebuit sa paraseasca tara pentru bani idioti, acum sincer imi pare rau ca nu am pastrat legatura cu ea, de asta iti spun si tie, nu se stie niciodata. Totus inca o vorba, viata nu se sfarseste tocmai aici. Succes si ai grija de tine te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce nu sa spun nu cred ca sunt in stare sa iti dau eu sfaturi dar daca il iubesti cu adevarat poti sa stii o legatura stransa cu el...si stiu f bine ce inseamna sa te despartesti de persoanele dragi...tot timpul te gandesti la ele si te doare sufletul cand vezi ca nu sunt langa tine.Incearca sa uiti de acea tristete vorbind cu el la telefon sau pe messenger si distreazate incercand sa uiti! multumesc ca mai ascultat si ca ai citit.noroc in continuare