| maxim789 a întrebat:

Cum sa țină relatia cat mai mult, sfaturi dați va rog?

Răspuns Apreciat de Editori
| 2EXA a răspuns:

Sinceritate,INCREDERE,iubire,libertate.

Sinceritate : Spune-ti ofurile, arata-i ca si ea se poate baza pe tine cand iti spune ofurile.Incearca sa lasi de la tine si sa o intelegi cand iti spune ca o deranjeaza ceva. Daca iesi cu baietii nu ii ascunde asta, spune-i in detaliu tot ceea ce faceti, astfel va putea avea incredere in tine si vei vedea ce o deranejaza si ce nu.

Increderea:Nu ii ascunde lucruri, nu o minti, nici macar cu lucruri marunte deoarece se va afla.Nu o insela, nu iti ascunde telefonul de ea daca ea doreste sa vada cu cine ai vorbit.Arata-i ca esti o persoana demna de incredere indiferent daca e vorba de fapte sau sentimente.Arata-i ca poate avea incredere in tine si ca inima ei e in maini bune.

Iubire: ofera-i toata atentia ta. Pune-o pe primul loc.Noi femeile iubim atentia.Desigur nu exagera ca s-ar putea sa isi doreasca mai mult aer si o vei sufoca doar.Asta depinde de ea. Ofera-i cate-un cadou chiar si cand nu e o zi speciala.Cand ma refer la cadou fac referinta la ceva micut : o ciocolata, o floare, lucruri ieftine dar dragute.Si nu uita de complimente si biletele de dragoste.

Libertate : Nu o tine in lanturi, noi femeile vom dori cat mai repede sa scapam din ele.Nu suntem caini si nu vrem sa fim controlate.Nu ii da nici prea multa libertate, ca te-ar putea insela sau iesi cu altul pe sub ascuns.Nu ii da mesaje din 2 in 2 minute cand e cu prietenele deoarece nu e frumos ca ea sa stea pe telefon si restul sa vorbeasca intre ele.Este chestie de bun simt.
Sper ca te-am putut ajuta cu un minim de sfaturi.( proprie experienta)

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incredere, mai ales comunicare, respect, iubire, dorinta reciproca de a face relatia sa mearga, sa nu-l stresezi/sufoci pe celalat si sa-i acorzi si timpul tau, sa-ti vezi de ale tale in continuare si sa nu-i dai senzatia ca e ce ai mai important/special/frumos in viata pentru ca atunci se cam duce si interesul persoanei pentru tine, arata-i ca e foarte importanta dar nu cea mai importanta.

| RAY a răspuns:

Incredere,sinceritate,iubire,activitati impreuna facute =nu ma refer doar la sex

| Violleta2022 a răspuns:

Cu dragoste, fidelitate, respect, compromisuri si calmitate.

| alina2k18 a răspuns:

Va casatoriti si luati un apartament cu credit pe 30 ani amandoi laughing

| Plato a răspuns:

Pai mai poti avea incredere, Ray? Nu sunt toate prefacute?

| Endoryus a răspuns:

Inveti tu singur ce si cum. Daca te iei dupa cineva mai sus care a scris un pomelnic, clar nu faci nimic in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa o lasi sa te iubeasca ea, si sa te retragi când apar certurile.

| SporeBox a răspuns:

In primul rand de ce ai intrat intr-o relatie daca nu sti cum sa o faci sa tina cat mai mult si nu esti pregatit? Daca vrei un sfat de la mine asta e: fii tu insuti si daca te iubeste o sa te iubeasca asa cum esti. Nu te schimba pentru alte persoane daca te simti bine asa cum esti.