| OneLifeOneLove a întrebat:

Imi plac foarte mult limbile straine, dar inca nu stiu ce as vrea sa fac pe viitor, dupa ce termin liceu, facultatea chiar.
As vrea o meserie legata de limbi straine. Ce'mi recomandati?
Mercikiss
Fundahappy

(Scuzati categoria)

Răspuns Câştigător
| Crisu_7532 a răspuns:

La liceu poti alege profilul de filologie deoarece se pune mult accent pe limba romana si limbile straine. Iar ca facultate, ar fi de preferat sa faci Facultatea de Litere din cadrul Universitatii din Bucuresti, specializarea limbi straine. Poti fi translator (daca esti foarte buna, poti ajunge chiar sa lucrezi ca delegat la vreo ambasada straina), poti face traduceri de acte (se plateste destul de bine), poti fi profesor universitar. Ai destule posibilitati si sunt meserii frumoase. succes.

5 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Prof de lb engleza/franceza in afara happy sau chiar translator( meseria asta trebuie sa fie super faina).

| αℓγήα ツ a răspuns:

Profesor
Transalor
Ghiid turistic
depinde.km atat poti face axata numai pe lb straine.

| BlueEyes90 a răspuns:

Pai, daca esti interesata de limbi straine, ai putea face o universitate de limbi straine, din cate stiu eu, e una in Bucuresti.
Astfel, ai putea deveni translator, si este o meserie apreciatawinking.

Sper ca te-am ajutat

| xdDx a răspuns:

Translator
ghid
stuardesa[nu st cum se scrie scuze]
profesoara de engleza franceza etc
cam atat daca mai imi in minte oto imi zic da vezi cf cu fundita aia :*big grin

| Roxana_2583 a răspuns:

Ca ghid turistic in alta tara