| addryanna a întrebat:

Imi place de colegul meu de clasa... lui ii place de mine pentru ca amikul meu cel mai bun este prietenul lui i-a spus ca ma place ca ar vrea sa fie cu mine da ii este rusine cand am aflat ca ma place am inceput sa-l plac si eu straight faceak nu stiu' km sa ma combin ca el ii mai spun amikului asta al meu sa vorbeasca ca el dar spune ca ii este rusine sa ma intrebe daca vreau sa fiu ca el cum sa fac sa fiu ca el? plss help... dau fundita la cel mai bun raspunshappy

4 răspunsuri:
| pinkpanther_4414 a răspuns:

Draga mea cati ani ai? Daca chiar iti place cel mai indicat ar fi sa vorbesti cu el si sa va lamuriti odata situatia, nu este nevoie sa il transformi pe amicul lui in posta. Dar gandeste-te sa zicem ca o sa fi cu el, te-ai gandit cum o sa fie sa il vezi in fiecare zi in clasa dupa ce v-ati despartit? Eu cred ca ii destul de nasol ca prietenui tau sa fie dintr-o clasa cu tine. Tu hotarastihappy

| nightwish a răspuns:

Ce pot spune... daca astepti o perioada lunga de timp si nu face nici un pas fa-l u primul, mai vorbeste cu el si da-i de inteles c vrei s fi cu el, mai ales c sti c te iubeste si el atunci dc nu-i spui asta ar trebui s faci. Pune mana pe el pana nu vine alta si ti-l ia.tongue

| ungurubulan a răspuns:

laughing de cand ai nevoie de avocat? Fi cu tupeu si cheama-l in oras tu la suc sau stiu eu un vin ce dreq trebuie sa-ti stie toata lumea sentimentele tale?laughing poate il crezi amic dar poate si ala te place si cine stie ce va iesi asa ca fa tu primul pas fara avocatiiwinking

| Matt_1772 a răspuns:

Daca e prea timid fa tu primul pas! Vezi sa nu il speri pentru ca lucrurile noi cum ar fi sa il abordeze o fata il sperie si se simte presat. Spune-i ca ai auzit ca te place si tu il consideri dragut si invita-l in oras.Jeez e nasol sa fii un baiat timid laughing