| rockyrock a întrebat:

Imi place de iubitul prietenei mele (si colega de clasa). (Ei sunt de 4 ani impreuna si stau in aceeasi casa.) In prima faza am crezut ca e doar imaginatia mea care credea ca lui ii place de mine, pentru ca mereu cand voiam sa ies cu ea hop aparea si el prin preajma, imi facea complimente si parea ca se simte foarte bine. acum cateva zile ea mi-a zis ca nu le mai merge asa bine si se gandea ca ar vrea sa se desparte de el dar nu va face asta. Oricum am incercat sa nu ma gandesc prea mult la el. inca de curand cand am ramas cateva momente doar eu cu el mi-a zis ca ii place de mine si ca ar fi in stare sa se desparta de ea pentru a fi cu mine, dar il retine faptul ca suntem prietene bune si nu vrea sa stice el asta. acum sunt putin confuza. sa fiu cu el sau nu? exista oare vreo modalitate sa fiu cu el fara a imi pierde prietena?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Confuza nu esti, esti putin ipocrita, caracteristica multor oameni. Atunci cand tu vei fi cu el, crezi ca pe tine te va respecta mai mult decat o respecta pe prietena ta, acum? Nici vorba! Oricum, lasa-i sa-si consume relatia si dupa aceea agata-te de undita lui.

| Danysan a răspuns:

Asteapta pana o sa fie singur si apoi poti sa fi cu el.Dar cum ai da-o fi sigura ca Pritena ta va da vina pe tine pentru asta.Cel mai oki e sa iti vezi de ale tale pentru ca te asigur ca exista sanse mari sa se impace pentru ca o Relatie de durata cantareste greu si o sa ai si tu de suferit dupa aceea.O sa ramai si singura si fara o Prietena Buna.

| Florenta16 a răspuns:

Daca prietena ta nu il va mai iubi si se va desparti de el, atunci ai putea sa fii cu el si ea sa nu se supere, dar dupa ce va trece un timp. Daca ea va continua sa il iubeasca si el se va desparti de ea ca sa fie cu tine, atunci iti poti lua adio de la prietena ta cea mai buna. Ar fi bine sa ii spui prietenei tale ca ai vorbit cu el si nu prea mai are sentimente pentru ea si ca te place pe tine, cu riscul ca se va suparar, dar crede-ma ca oricum ai da-o, iti poti pierde prietenia cu ea. Bafta si alege ce crezi tu ca e corect! Nu strica o prietenie din cauza unui baiat care in timp s-ar putea sa iti faca la fel!

| C26 a răspuns:

Dar poate el vrea doar sa te puna la o incercare sa vada daca esti in stare sa-ti tradezi prietena laughing Ia-o si asa.
Oricum poate e altceva, si poate te place. Dar daca ar fi asa cum zici tu, si ar fi ca sa fi cu el, sigur prietena ti-o vei pierde. Gandeste-te ca ei au stat 4 luni, nu foarte mult, dar totusi sigur tin unul la celalalt. happy Si prietenei tale nu cred ca i-ar venii bine sa-si vada fostul iubit pe care l-a iubit, cu prietena ei cea mai buna laughing Si va fi o invidie, dusmanie etc. happy
Deci. tu poti sa faci cum crezi. ca parerea mea e sa nu strici o prietenie pentru o relatie cu un baiat. Pt ca in ziua de azi nu prea mai gasesti o prietena buna, pe cand baieti poti gasi la toate colturile. happy

| ღcamyღ a răspuns:

Spune-i prietenei tale si spune-i sa ii dea papuci si asa nici una dintre voi nu va fi cu el ca sa nu existe conflicte sau sa iti pierzi prietena. Asa e cel mai bine. Sper ca te-am ajutat!

| KityPiss a răspuns:

De unde sti ca nu vrea sa-si bata joc de tine? straight face In primul rand, problema e ca ei sunt d 4 ani impreuna si vi tu o fata sa te bagi tu intre ei pentru o mica atractie? Nu cred ca ar fi in stare sa se desparta, acum de ea..Si nu exsista nicio modalitate, o vei pierde atata timp cat ea mai are sentimnte pentru el sad
NU TE BAGA INTRE EI. O sa-ti pierzi prietena si in ziua de azi, baietii vor doar s*x de la fete, doar atat.