| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat pentru ca sunt confuza si nu inteleg pe cine place si ce vrea de fapt colegul despre care o sa va povestesc.Sunt anul 3 la facultate.Acum 2 saptamani a venit un coleg nou.El nu prea sta cu baietii de vorba, mai mult sta cu noi fetele.S-a asezat in prima zi cand a venit langa mine in banca. La inceput se tachina cu o colega... radea de ea ca e mai plinuta(de fapt facea misto de ea). Dupa a inceput sa ii cumpere suc si cafea la o alta colega, iar pe mine ma facea mereu sa rad cu glumele lui.Intr-o zi, eu mergeam in drum spre casa.iar el a mers cu masina in drumul meu(dupa mine) si a oprit si mi-a zis ca are drum pe acolo pe unde stau eu si ca ar vrea sa ma duca acasa.Eu am refuzat iar el a insistat. pana la urma am acceptat.In masina a inceput sa imi vorbeasca de colega de care facea misto.Lui i se parea ca e cam varza si ca nu stie nimic. Dupa mi-a povestit de cealalta colega care ii oferea suc si cafea.Mi-a zis ca ii este simpatica.A doua zi am vorbit cu colega care facea el misto. Tipa imi povestea ca s-a indragostit de el si ca nu stie cum sa ii atraga atentia.Am ramas un pic socata cand am auzit-o, ma gandeam ca lui ii place de cealalta colega care zicea ca ii este simpatica. Voiam sa ii zic colegei indragostite, dar am zis lasa.Am aflat Facebook-ul lui si i l-am dat ei. Voiam sa o ajut sa fie cu el. Dupa cateva zile ma duceam acasa si a aparut el din nou, zicandu-mi ca are drum prin zona pe unde stau eu si sa vin in masina.M-am dus si mi-a povestit iar de colega indragostita ca el o considera inculta si ca il streseaza pe Facebook si nu stie cum sa mai scape de ea si ca ea nu e genul lui.Eu i-am zis sa ii spuna ei asta nu mie. Dupa a inceput sa imi spuna ca nici cu cealalta colega care o considera mai simpatica nu ar fi pentru ca e prea marunta si nu prea e genul lui. Nu am zis nimic. A doua zi m-a intrebat daca vreau cafea, l-am refuzat si s-a suparat, i-a luat doar la cele doua colege despre care am povestit.Colega indragostita vazuse ca el m-a dus de 2 ori acasa si incepuse sa imi scoata vorbe cu el si sa-mi spuna ca sunt o tradatoare.I-am zis ca el s-a oferit sa ma duca, iar ea a zis ca de ce ma duce pe mine si pe ea nu? Dupa aceea profa de curs a vazut tachinari intre el si noi fetele si ne-a spus ca a avut clase cu studenti care s-au cuplat.El mi-a aflat Facebook-ul si mi-a zis ceea ce ne-a spus si profa despre cupluri.Iar eu i-am zis ca e ceva intre o colega si un coleg stiind oarecum ca el bate un apropo.Azi m-a dus acasa si mi-a zis ca nu stie ce e cu el, si se uita la mine intruna si insistent.Dar nu stiu la ce s-a referit cand a spus ca nu stie ce e cu el. Nu stiu ce sa mai cred.Nu vreau sa imi aud vorbe ca as fi cu el. Si nici pe colega nu vreau sa o tradez.Cred ca ar fi mai bine sa refuz sa ma mai duca acasa.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Anul 3 de facultate? mai degraba clasa a8a. serios

| KodrutZ a răspuns (pentru suntserios):

In tot cirnatul ala de text ma asteptam si eu sa vad macar un sex. Hai, nu un sex total, da' macar o muiutza in masina. Nimic! Clasa a opta le-ar face de rusine pe fetele astea cu tot cu facultatea lor. Mai degraba e gradinita ce a povestit ea.

| suntserios a răspuns (pentru KodrutZ):

Clasa a8a de pe vremea mea.

| KodrutZ a răspuns (pentru suntserios):

Eh, cred ca nu prea stiam noi in mare ce si cum. Sau erau mai putine fete "descuiate" pe vremea noastra. Erau 2-3 in toata scoala de care stia toata lumea ca se f&t, in rest cuminti cit cuprinde. tongue

| pufulescu a răspuns (pentru KodrutZ):

Bravo! Chiar raspunsul lunii ai dat! Clasa a 8 a din majoritatea scolilor romanesti i-ar lasa cu gura cascata pe cei implicati in poveste!

| K0sti a răspuns:

Anul 3 la ce?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E fustangiu sau ce? Si daca nu-i place de o colega o barfeste, se poarta urat. Si tu ai intredere sa te urci in masina lui?

| Valentinaldoilea a răspuns:

Nu ii place de nici una. El va tatoneaza sa vada care ii cade. Poate cauta una la care sa stea fara sa plateasca chirie, sa fie hranit, etc. Lasa-l!

| VenomMMA a răspuns:

Joaca la mai multe capete! Ce sarpe, frate! laughing Da-l in pana mea cu cafelele lui. Toarna-i-le in cap! Tu ar trebui sa le iei apararea!

| SaradaUchiha03 a răspuns:

Primul lucru care trebuie sa l faci este sa mergi sa discuti cu un alt baiat dragut doar atunci cand este el prezent.el va observa si va deveni gelos.doi sa vb cu baiatul pe care l ai ales drept momeala''