| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata de la scoala de 2 ani si nu stiu cum sa o abordez deoarece sunt cam timid stiu ca a fost cu alti dar de multe ori ma priveste imi zambeste cu ceilalti colegi este prietenoasa doar ca mie imi e rusine sa o bag in seama deoarece stiu ca mai este o sansa

2 răspunsuri:
| LionDen a răspuns:

Gaseste un subiect de discutie comun... daca ai norocu' sa fi compatimit de ceva e si mai bine...si incetu cu incetu vorbeste cu ea tine-o in brate si cand vezi ca merge mai bine intreab-o daca ar vrea sa fie cu tine:p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca o sa continui cu timiditatea o s-o pierzi.Asa ca mai bine inspira adanc, priveste-o in ochi, invit-o undeva.intreaba-o cat este ceasul...nu stiu imprieteneste-te si tu cu ea si dupa aia mai vedeti voi. Dar cu timiditatea nu rezolvi nimic! O sa creada ca esti ca ca toti baietii.si nu o placi asa mult cum zici tu de fapt. Fa ceva pana nu ti-o ia altu inainte.