| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata, iar acum un an am incercat sa intru in vorba cu ea, i-am dat si un trandafir de 1 martie, dar ea nu imi cunostea numele, nu ma stia cred, poate decat prin priviri. Eu fiind timid, nu am intrat in vorba dupa aceea cu ea, face to face, dar am incercat sa ii las niste mesaje pe facebook ca vreau sa o cunosc, si cateva complimente la niste poze.

Dupa asta mi-am luat block pe facebook, Am incercat sa ii transmit prin o prietena un mesaj, cum ca ea "ce baiat ar prefera mai de gasca sau mai serios?", prietena ei mi-a zis "intreab-o tu".
Eu mergeam pe vremea aia la CDI, la liceu, eu eram a 11-a si ea a 10-a, acolo ne intalneam un grup mai restrans, vorbim cu un profesor in fiecare pauza, mai scapam de prosti. Pe acolo venea si Iulia, fata de care imi place, dar de cand i-am dat trandafirul nu am mai dat pe acolo. Si un prieten bun mi-a zis ca a a venit Iulia si i-a aratat lui mesajul pe care i l-am zis eu prietenei ei, si a aratat la toata lumea de acolo ce am intrebat-o eu pe ea. Ea m-a facut disperat dupa ea, ea este o draguta, cel putin asa arata, o blonda de nuanta inchisa de 1.65, copilaroasa, ochi albastri, mi-a placut din prima secunda.
Eu dupa i-am transmis ca un prost mesaj tot prin prietena ei, ca "imi cer scuze si ca o sa o las in pace".
Acum sunt a 12-a, astea s-au intamplat acum un an. Acum ma gandesc daca sa mai incerc, dar vreau sa o intreb personal daca imi mai da o sansa, si ca vreau sa o cunosc. Nu stiu daca sa incerc pana in bac sau dupa bac. Va multumesc celor care imi citesc mesajul, si chiar imi raspund

9 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Prietene fiind disperat nu o sa atragi o fata....si de acum nu mai face indirect lucrurile, prin comentarii si prieteni.mergi la ea si vorbeste!

| neutrino a răspuns:

Asteapta sa vina iarasi 1 Martie sau lasa sa treaca si bacul. Nu-i graba!

| SkyPilot a răspuns:

In mod normal ar trebui sa-ti vezi de treaba si sa-ti gasesti alta fata.
Daca esti hotarat pe fata asta, mai ofera-i un trandafir, ii spui ca e "perechea celui dinainte".
In situatii de-astea, timpul nu rezolva nimic. Nu o intreba de sansa, ofera-i floarea si asteapta un semn de la ea. Daca semnul nu vine, vezi-ti de treaba ta.

| e1xtz a răspuns:

Am citit tot mesajul si concluzia este ca esti irecuperabil.
Uita de ea...cauta alta fata pentru proximul 1 martie.
Iti faci un bine tie, nu te mai umili, ca altceva nu ai sa primesti de la ea, sunt destule fete dragute care si daca nu ar vrea sa iti devina iubite, cel putin apreciau gestul, si te-ar fi refuzat politicos..in schimb ''blonda copilaroasa'' te-a injosit la toti cunoscutii si tu mai vrei o data.
Daca o mai faci iti meriti soarta.

| EUBMV89 a răspuns:

Sfatul meu este sa uiti de ea ca nu se merita. O blonda copilaroasa care te-a injosit odata o va mai face din nou. Dupa ceea ce dai de inteles o fata asa nu merita efortul, este tipica fata sexy care se simte plina de ea si incepe cu figuri si vrajeli ca vezi doamne ea e mare si tare. Eu zic mai bine sa cauti o fata mai umilda chiar daca poate nu este atat de frumoasa ca ea. Tie din cate dai de intele iti place fizicul ei, dar pe ea ca persoana nu o cunosti asa ca nu ai cum sa stii daca iti place cu adevarat sau nu. Cred ca este mai bine o atractie fizica sau o dorinta sexuala ceea ce simti pentru ea, decat un sentiment adevarat. Succes...

| TheFuture46 a răspuns (pentru EUBMV89):

Nu sunt atras sexual, nu sunt libidinos, nu are ceva special la corp, e skinny dar nu extrem. Pe mine nu corpul ma atrage, si cum se comporta in prejur, fata, starea de spirit, ea arata a o fata normala, dar cam nebunatica

| EUBMV89 a răspuns (pentru TheFuture46):

Cine a zpus ca esti libidinos? Si ce crezi ca faptul de a te simte atras de cineva sau de a simti do dorinta sexuala fata de acea persoana te face libidinos? Eu prin cuvantul libidinos inteleg altceva, dar in fine. Si acum iti fac eu o intrebare. Spui ca te atrage felul cum se comporta ea, intrebarea este: si cand ti-a facut ceea ce ti-a facut la fel te-a atras? Faptul ca te-a ridiculizat in fata atator persoane poti sa imi spui ca te atrage de la ea? Deci cum poti sa spui ca te atrage cum se comporta? O persoana cu capul pe umeri nu ar fi facut asa ceva, eventual venea si vorbea cu tine si iti spunea ca nu vrea nimic cu tine si gata, dar nu se dadea mare ca vezi doamne tu esti disperat dupa ea. Cu adevarat nu vezi ce fel de fata este? Eu nu vreau sa te fac sa iti schimbi parerea nu am nici un interes, doar ca ma surprinde ceea ce spui si faptul ca intr-o oarecare masura te contrazici singur (cum am spus mai devreme despre comportamentul ei). Eu ca femei pot spune ca o fata asa nu se merita dupa ce te-a tratat cum te-a tratat. Parerea mea, acum tu stii...

| JustaLittle a răspuns:

Cred ca mai bine ai uita de ea. Poate avea prieten?!

| iiuulliiaa a răspuns:

Buey,stii? Ma amuzi teribil. Pe langa faptul ca esti obsedat teribil de mine, esti si vai de tine. Cum dracu sa zici toate detaliile astea aici? Am vazut si intrebarile de prin martie si sunt "fenomenale". Cand vrei sa faci ceva cu sotia ta, pui o intrebare pe TPU?laughing))
Stiu cum te cheama demult, dar incerc sa te evit. Nu imi placi happy. Cand m-am dat cu capul de delap nu a fost pentru a ma ascunde, ci pentru ca sarisem in canapea lol laughing)) ce minte ai!
Si inca o sansa? Pnm, nu ti-am oferit niciuna, am luat trandafirul sa nu te simti prost :p.
P.s. LASA-MA IN PACE, OBSEDATULEEEEEEEEE!