| Paun_Ionut_1996 a întrebat:

Imi place de o fata si imi e rusine sa ii spun,este de la mine din clasa si nu stiu cum sa ii spun ca o plac imi e frica sa nu ma refuze, deci cum sa fac?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ti-e rusine?
Atunci nu-i spune, stai si consuma-te pe dinauntru si uita-te cum se duce altul si-o invita la o pizza sau la un film...si ea poate accepta!
Nu te cert,incerc doar sa-ti spun ca sansele in viata nu-s multe si daca intarzii ti le poate sufla altcineva,care poate,nu are meritele tale!
In afara de asta, ar trebui sa te obisnuiesti si cu ideea ca in viata nu poti castiga intotdeauna, dar esti dator sa incerci, pentru ca poti avea surpriza chiar sa castigi!
Hai, curaj!

| neutrino a răspuns:

Eu sunt sigur ca tu stii raspunsul. Nu ai decat una din doua variante: ori iti infrangi teama si inveti sa curtezi o fata, apoi sa o inviti macar la un suc, ori te complaci in teama ta, si ramai asa.

| MiruD a răspuns:

Si ce crezi ca rezolvi daca ti-e rusine?
Du-te la ea si vorbeste-i. Asta e riscul...ori iti impartaseste sentimentele, ori te refuza. Dar macar stii ca ai incercat.