| Razor14 a întrebat:

Imi place de o fata care e cu mine in clasa foarte mult dar nu stiu cum sa ii spun fiindca mi-e frica ca daca ii spun ce simt pentru ea si ea nu simte acelasi lucru pentru mine nu o sa mai fim prieteni ca inainte fiindca nu vrea sa imi raneasca sentimentele stiinde ca o plac

Răspuns Câştigător
| Komododragosh a răspuns:

Acesta nu ar fi nici un motiv sa nu mai fiti prieteni. Indiferent de relatie, fie prietenie fie relatie, conteaza ca va intelegeti foarte bine. Marturisirea e cea mai buna solutie, spune-i absolut totul ce simti tu pentru ea, sa nu-ti fie teama si nici rusine, este ceva normal. Sentimentele tale nu pot fi ranite atata timp cat ea iti explica de ce nu puteti fi un cuplu. Aminteste-ti ca nu poti obliga o fata sa te vada ca pe un iubit, accept-o asa cum este si vei avea si tu parte de fata pe care s-o iubesti mult si care sa-ti intoarca acea iubire.
Mult succes iti doresc!

1 răspuns:
| Kramerwalt a răspuns:

Incearca macar amice! du-te cheamo sa vorbiti undeva si spune-i tot ce simti tu spune-i cai frumoasa cum te-ai indragostit de ea etc. spune-i doar si sa-mi spui cum ti-a iesit!