| sweetgirl_2938 a întrebat:

Imi place de un baiat cam tot de varsta mea dar nu ne cunoastem. Il vad zilnic cand merg cu rolele e dragut il cheama Darius ( nu am aflat d la el numele) si se tot uita dupa mine si prietena mea.As vrea sa stiu daca ma place.Cum sa fac? Eu is cam timida...am uitat sa spun am 13 ani.Eu ma tot uit dupa el si a observat si se uita si el dupa mine. O data cand am cazut venise sa ma ajute dar parca ii era rusine dar m-am ridikat repede si au mai ma ajutat.Cum sa aflu daca ma place stiind ca eu is ma timida si el cam la fel cred? spuneti-mi parerile voastre.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MrDemonitzxa a răspuns:

Este si aceasta o solutie. Iar daca baiatul se mai ofera sa te ajute, intra cu el in vorba. "mersi mult. cum te cheama? "si asa intri in vorba cu el. daca nu o faci cand se iveste ocazia. vei regreta mai tarziu. Mult succes draguta happy

5 răspunsuri:
| sweetgirl_2938 explică:

Va dau funda

| sweetgirl_2938 explică:

Prietena mea ii mai timida ca mine, iar eu...nu stiu cum sa fac sa vb cu el.Sa mai cad si sa vad daca vine sa ma ajute si sa nu ma mai ridik repede si atunci sa intram in vorba?

| Aniii a răspuns:

Comunicare este cea care rezolva orice problema. Daca il mai vezi intra cu el in discutie.Cum il cheama, cati ani are si ce hobbyuri are.Vedeti voi.Gasiti subiecte.Ai sa vezi ca totusi ceva mai mult decat o prietenia va fi intre voi. App. Lasa timiditatea ca nu ajuta la nimic.

| MrDemonitzxa a răspuns:

Din cate ai specificat. te place, in felul lui happy Totusi, rar mai intalnesti in ziua de azi un baiat care sa te ajute happy Poate ai putea sa vorbesti cu pr ta. Chiar daca nu il cunoaste, cand treci p langa el. ea ar putea sa-i zica " Hei, iti km place prietena mea smug " Nu esti curioasa de reactia lui? smug

| mariiiiiiiiiiiiia a răspuns:

Pai`. ar trebui sa te duci la el.sa il intrebi daca ar vrea sa stati putin de vorba.si atunci ii spui ca tie iti place de el.si inca ceva.lasa` rusinea acasa.smug

succes!:*