| Lovely_6403 a întrebat:

Imi place de un baiat clasa, dar nu stiu cum sa-i spun. As vrea sa il intreb maine daca lui ii place de mine si apoi eu ii zic si eu ca imi place de el. Dar daca ma voi face de rusine? Sfaturi, funda. URGENT! fundita repede

8 răspunsuri:
| Chimilica a răspuns:

Pai vorbeste cu el prima oara. intreba-l ce face, ce mai vorbiti voi. Apoi intreaba-l : Auzi da cum crezi ca ne-ar sta impreuna? Crezi ca va merge o relatie intre noi? Sau nu ma placi mai deloc? Si vei afla totul.

| Any a răspuns:

Nu te vei face de rusine, e rusine sa-l iubesti in taina. Spune-i ce ai de spus si ce te lasa inima ta.Iar in viata asa sa nu te mai gandesti la rusine deoarece ca sa mergi pe un drum mai bun iti trebuie foarte mult tupeu.Bafta fundita!

| sysy13498 a răspuns:

Pei intreaba-l : ma placi daca zice nu... u zici ca nici tu nu-l placi... daca zice da zici ca si u il placi

| Any_6060 a răspuns:

De ce sa te faci de rusine? Abordeaza asa un ton mai jucaus si nu fii asa de serioasa. Prima data eu i-as spune in gluma sa vad cum reactioneaza, si apoi i-as spune ca am spus-o serios happy. Bafta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

V1: "Uite, trebuie sa iti spun ceva. Ceva mai iesit putin din comun. Probabil nu te asteptai la asta dar te plac. Te rog sa fii ingaduitor, dar simt ca si tu ai ceva sentimente pentru mine, o fi intuitia mea gresita? Am dreptate si ma placi si tu?"
V2: "Ma tot uit la comportamentul tau din ultima vreme vis-a-vis de mine si de toate celalate. Poate ca gresesc, dar ma placi cumva? Ai asteptat sa te intreb asta? Fiindca eu te cam plac... Oh, si sa nu razi de mine, oricum sunt putin zapacita de chestia asta big grin"
Draga Lovely, e mai rusinos sa nu intrebi, e un sentiment normal te inteleg, dar INTREABA! Nu poti afla altfel. Daca va rade de tine e un badaran si un insensibil, in cazul asta gaseste-ti pe cineva de "teapa" ta.
Bafta, fie ce-o fi.

| alexvelea_9537 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sal intrebi direct fara sa stai pe ganduri, apoi vei vedea ce se intampla, daca nu te place, vei putea sa fii mandra ca ai incercat

| alexvelea_9537 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i spui pe fata, direct, tot ce ai de spus, daca nu merge poti fi mandra ca ai incercat!

| Jess_9113 a răspuns:

Poate si lui ii place de tine lasa-l sa actioneze primul, dar tu mai bine nu ii spune nimic.