| Ionutz_1343 a întrebat:

Imi place de o fata de la mine din clasa si nu stiu daca si ei ii place de mine si as vrea sa o intreb in fata dar...imi este cam rusine ca poate incepe sa tipe prin clasa sau chesti de genu ce sa fac ajutati-ma va rog frumos cele mai utile sfaturi fundita

Răspuns Câştigător
| Crisu_7532 a răspuns:

Pai, cel mai simplu ar fi s-o intrebi cand e singura, fara alti colegi prin jur. poti s-o intrebi daca vrea s-o conduci acasa dupa ore si, daca accepta, ii spui ca iti place de ea pe drumul spre casa. Ideal ar fi s-o intrebi cand sunteti singuri, doar voi doi, pentru ca in felul asta scade din timiditate. e aiurea sa faci declaratii cand ai in jur inca 20 de colegi. plus ca daca face vreo criza si sunteti singuri, macar nu va vede nimeni. asa ca sfatul meu este s-o rogi sa te lase s-o conduci acasa. happy

4 răspunsuri:
| Gabriella_1938 a răspuns:

Ii spui pe mess sau ii dai un mesaj. Sau daca vrei sa ii spui in fata ia-o deoparte si spune-i.
Si daca si ei ii place de tine nu va reactiona asa cum ai spus u ca va spune in clasa sau chestii din astea.

| alexa_3497 a răspuns:

Buna ionutz vreau sa iti spun ca si eu sunt intr-o situatie asemanatoare dar mie imi place un baiat si nu stiu cum sa i spun dar cred ca pana la urma trebuie sa i spui sa vezi ce parere are poate chiar te va accepta poate si ei i place de tine si tu nu stilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama ce bou

| Ionutz_1343 explică:

Ms crisu sfatul tau ma ajutat foarte mult:*mersi