| Lena_4701 a întrebat:

Imi place de un baiat cu care prietenim foarte bine, din pacate lui de mine nu-i place, el stie ca mie imi place de dinsul, se starue mereu sa nu ma supere sa numi faca rau. vreau sa incerc sa fac sa-mi atraga mai multa atentie si sa fim impreuna... ajutati-ma, dati-mi un sfat va roog tare

Răspuns Câştigător
| alinaiiiioana a răspuns:

Hey spune-i astea si lui zii ca tii la el ce iti place la el...dr ca daca nu se poate vrei sa te indepartezi de el ca iti face rau aceasta situatie.zi ca ii dai si tu un timp poate sa se razgandeasca sa zica clar ce vrea de la tine

spune-i ca nu poti sa iti faci rau ca incerci sa iti revii

iar daca nu reactioneaza inseamna ca nu se merita. si ar fi mai bine sa il ignori

3 răspunsuri:
| Făgăraş a răspuns:

Draga lena eu il felicit pe baiat ca se comporta grijului cu tine si nu vrea sa te raneasca! daca el stie de acest sentiment si nu vrea sa se deschida catre tine nu ai ce sa ii faci! incearca sa il uiti si sa vorbesti cu alti baieti! este greu sa il uiti dar nu imposibil! uite eu astept o fetita de pe vremea lu ceausescu, sa ma iubeasca si pe mine! glumesc! mergi inainte si incearca sa cunosti alti baietasi buni! succes si pupiciiii

| LoveAgain a răspuns:

Pai daca nu te place nu prea ai ce face sad (nu vreau sa te jignesc) va trebui sa treci mai departe si sa astepti sa te indragostesti iar BAFTA!

| Lena_4701 explică:

Ms dragii mei de sfaturi...cam greu a sa incerc sa-l uit, ne vedem des si de fiecare data imi aduc aminte de tot... sad