| Brunetiksuperbix a întrebat:

Imi place de un baiat dar nu stiu daca si lui is prea timida si nu avem prieteni comuni, ajutati.ma pls

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Aflai id de fb dai o cerere de prietenie te va accepta ca baieti accepta usor fetele apoi un buna ce faci e ok, apoi vorbiti, doar sa nu il plictisesti, apoi va puteti vedea si real desigur, daca e badboy sti ce vrea sex daca in 2 saptamanii nu-i dai sex adio, daca e baiat cuminte va vrea poate iubire asa ca mare grija, ei si intra greu in relati si ies greu din relati, tu alegi ce vrei

| corbulalbrosu a răspuns:

In conditiile descrise de tine apropierea de el este extrem de grea mai ales daca se ia in considerare conditia "unanim acceptata" dar complet gresita ca o fata nu se cade sa incerce sa faca prima pasul de apropiere. Daca esti prea timida si nu ai curajul sa intri cu el vorba in mod direct va trebui sa te comporti de asemenea maniera incat el sa fie cel care te remarca sa-si dea seama de existenta ta. Ar trebui sa incerci sa-ti petreci cat mai mult timp prin apropierea lui insa cu conditia ca el intotdeuna sa-ti observe prezenta.Doar procedand astfel vei putea spera sa-i aprinzi "flacara iubirii" prin comportamentul tau sau gesturile corporale si mimica fetei tale. Mult succes.

| SkyPilot a răspuns:

Ii atragi atentia. Il privesti in ochi, ii zambesti. Il privesti pe furis, il lasi sa te surprinda si atunci iti lasi ochii in jos. Vorbesti cu el, il atingi pe brat sau pe umar, iti atingi fata sau parul. Acestea sunt semnele evidente ca o fata place un baiat. De aici incolo ar trebui sa ia el initiativa.