| AndreeaFrummmmmm a întrebat:

Bunaaa
Îmi place de un băiat mult și as vrea sa ii dau mesaj. Ideea este ca sunt super timida și nu știu ce sa ii zic. Noi avem prieteni comuni, weekendul trecut am fost la o petrecere unde era și el. Ce ii pot scrie in mesaj? Mulțumesc din sufleet ☺️

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Persoanele care au tupeu si fac primul pas in fata sunt mai avantajate ca cele care nu fac nimic
https://drive.google.com/......ZRUUU/view
o carte foarte buna despre comunicare

| Samariteanul a răspuns:

Puteai sa zici daca e de la tine din scoala...sau din cls, sau din cartier, sau ma rog.Pai ai putea sa-l rogi sa-ti arate ceva la scoala, sau sa-ti prezinte un loc sau cev ce tu nu sti si el probabil s-ar bucura sa te poata ajuta si asa o sa va cunoasteti mai mult.u prea stiu ce sa zic de mesaj, adica na, de unde ai nr lui ar fi o buna intrebare, dar oricum ai putea sa-i zici ca nu te pricepi la ceva si sa-ti explice el ca sa vorbiti amandoi mai mult.

| AndreeaFrummmmmm explică (pentru Samariteanul):

El este la facultate la București și eu sunt încă la liceu intr-un oraș la o ora de București

| Samariteanul a răspuns (pentru AndreeaFrummmmmm):

Pai daca e la facultate i-ati gandul

| sweetangels a răspuns:

Cati ani ai?

| AndreeaFrummmmmm explică (pentru sweetangels):

| sweetangels a răspuns (pentru AndreeaFrummmmmm):

E mai greu sa ii scrii tu mesaj, situatia ideala e atunci cand si el te place si face el primul pas. Poate se si uita dupa altele, daca e la facultate. Lui ii place de tine?

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,
Vai, acum 5 luni am avut aceiasi dilema ca si tine. Imi placea mult de un baiat, l-am vazut prin scoala si aveam prieteni comuni. Nu am stiut nici eu ce sa-i scriu. Nu zic sa faci ca mine dar eu l-am adaugat pe SnapChat si i-am scris acolo daca ii place de o colega de-a mea. Si de acolo el mi-a cerut o poza, m-a intrebat de la ce scoala is si chestii... el nu ma stia dar eu pe el da. No si am vorbit. Si dupa vreo 2 saptamani am iesit afara impreuna pe la 11 noaptea. El avea iubita. Si am ramas prieteni dar dupa 3 luni in care am avut maxima rabdare eu am ajuns sa fiu impreuna cu el.