| AsiSoyYo a întrebat:

Imi place de un baiat de 3 ani... Ce sa fac? El stie ca il plac. Cum sa il intreb daca vrea sa fie cu mine? kiss Dau fundita :X

Răspuns Câştigător
| PA21345678i9 a răspuns:

Sincer sa iti spun ceva.cred ca dupa perioada de timp mai indelungata esti si tu la fel ca mine.mai timida.sau pur si simplu simti ca nu poti fata de acel baiat
cel mai ok ar fi sa-i spui indirect daca nu a inteles prin metodele tale (daca ai incercat ceva). ma refer prin mess tel sau altele.iti dau un exemplu
mie mi-a placut de un baiat si am facut rost de id-ul lui iar a 2a zi ne-am intalnit pe strada si neam salutat si am vb mai multe.in perioada aia eram tot prin locurile frecventate de el si asa ne intalneam si vorbeam.in acelasi timp vorbeam si in fiecare seara pe mess, l-am ajutat odata cu niste bani si altele.intro zi el m-a vazut cu rolele si am inceput sa vb de asta dupa care am mers impreuna la suc si o cursa (cu rolele normallaughing). iar apoi am mai mers la strand si asa am inceput sa ne atasam (dar trebuie sa recunosc ca mai mult datorita conversatilor de seara de pe mess unde eram mai flirty si mai tupeista). acum el incerca sa ma convinga pe mine de vreo 2 luni sa fim impreuna. mi-a zis direct ca ma place insa ca la inceput nu era nimic.
si de exemplu la o faza gen "apai uitee.nici nu mai ma plac fetele" spune-i "ba nu.eu stiu o gramadaaa care te plac" asa el o sa te intrebare cine si tu o sa zici "apai.nu pot sa-ti spun chiar acum ca na ii penal. dar eu le dau mare dreptate.chiar esti dragut (sau cum vrei tu sa-i spui).
altfel-nu stiu-sunt multe metode

dar ce trebuie sa faci ii:
1. te atasezi de el
2. flirtezi si faci referinta la subiectul "love"
3.nui spune din prima "da" daca te intreaba daca vreti sa fiti impreuna sau il placi. pune-l un pic pe "jar"
winkingsper sa te ajut chiar un pic desii stiu ca nu e de ajuns ce tiam spus

5 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Nu`l intreba asa direct. daca se poate fa`l chiar pe el sa te intrebe. petrece ceva timp cu el. iesiti pe afara. si cand aveti ocazia si vorbiti mai aprins despre asta poate intreaba el sau iti faci curaj si`l intrebi tu

| tarziu a răspuns:

Lasa'l sa mai creasca! la 3 ani nu poti sa faci multe cu elwinking

Răspuns utilizator avertizat
| SentimenteColorate a răspuns:

Pei vb cu el daca vrea sa fie cu tine ii zici sa se intlneasca intr-un loc frumos big grin apoi incerci sa vb cu el
succes la baiat pup nu iti pierde curaju daca til pierzi inchide ochiii si apoi revinati :* succes

| PuFFy_6962 a răspuns:

Buna! Pai fa-ti curaj o data si zii in fata ca al placiwinking Nu ai nimic de pierdut din asta ( poate si el te place ) happy si o sa iasa ceva frumos ::X