| ColorfullButterfly a întrebat:

Imi place de un baiat, de curand am aflat ca si el ma place.Si prietenul lui cel mai bun ma place.Ma tem ca daca il voi alege pe primul baiat se vor certa intre ei si nu vreau asta. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te gandi la ei, gandeste-te la tine.Sigur,unul din ei iti place mai mult.Ce vor face ei pe urma,este treaba lor,tu esti doar una si ai dreptul sa preferi pe unul din ei.
Ai un caracter bun si nu vrei sa superi pe niciunul,te inteleg.Dar, in cazul de fata, trebuie sa devii nitelus egoista.Alege-l pe cel care iti place TIE.Nu-i esti obligata cu nimic celuilalt, gusturile omului si inima lui, nu pot fi controlate...

1 răspuns:
| ladybird a răspuns:

Fa ceea ce simti. Bineinteles ca se vor certa dar este vorba si de sentimentele tale.