| ColorfullButterfly a întrebat:

Imi place de un baiat, de curand aflasem ca si prietena mea cea mai buna il place.Acum imi e frica ca ne vom certa... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| florynna903 a răspuns:

Nu sunt de acord nici cu Misogin nici cu Yoyo mai bine ai vorbi cu prietena ta despre asta si ati renunta amandoua la el deoarece baieti sunt cati vrei tu pe aceasta lume dar o prietena buna gasesti foarte greu crede-ma din propria experienta

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vorbeste cu individul si vezi daca te place mai mult pe tine sau pe cealalta.

| TitiDrLove a răspuns:

Sa vorbiti cu respectivul si sa vedeti pe care o alege! daca sunteti prietene veti accepta orice raspunsbig grin

| Uilula a răspuns:

Niciodata sa nu iti pierzi o prietena pentru un baiat(am mai spus asta de mii de ori pe acest site) pentru ca poate cu acel baiat o sa te certi intr-o zi si din 2 persoane nu ramai cu nimic si daca va puneti de accord ca una dintre voi sa renunte la el atunci e ok daca nu trebuie sa renuntati amandoua pentru ca daca nu o sa ajungeti sa va certati.
Funda?

| Yoyo7949 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbiti cu baiatul ala, sa vedeti pe care o place si cu care vrea sa stea.Bine cu conditia sa nu va suparati niciuna de alegerea lui.E pacat sa stricati prietenia pentru un baiat

| D3eaa a răspuns:

Sunteti prietene foarte bune.nu merita sa te certi cu ea si sa fi cu baiatu ala.ca poate peste cat va timp o sa va despartiti si o sa iti dai seama ca nu mai ai acea prietena ca sa iti fie aproape. poate gasesti alte sfaturi mai bune decat al meu .bafta.si sper sa alegi ce e bine

| lovesmileforgive a răspuns:

Am fost si eu intr-o asa situatie. intreaba baiatul pe care din voi 2 place si orice ar zice nu va certati pentru ca nu se merita sa stricati o prietenie pentru un baiat. atata timp cat acea fata iti e prietena inseamna ca o cunosti foarte bine pe cand despre acel baiat nu cred ca stii prea multe. totusi daca te alege pe tine, explica-i ei ca si ea a avut sanse egale cu ale tale si ca exista si alti baieti poate mult mai potriviti pentru dansa. daca o alege pe ea, accepta pentru ca asa a fost sa fie. pentru ca viata e dura, dar merita traita oricat de greu ar fi:*