| CristinaLăvMucAnonim a întrebat:

Vreau sa va spun ca imi place de un baiat iar el nu ma place.Si nu pot sa nu ma gandesc la el.Cine imi da si mie un sfat cum sa il cuceresc? Dau fundita fara nicio discutie.

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Daca el nu te place, nu ai ce sa faci.
Nu are rost sa fi cu el, iar tu sa il iubesti 100%, iar el sa fie cu tine numai asa, nu ca te-ar iubi, nu are rost.
Daca nu e iubire adevarata nu poti face nimic.
Iar tu nu te mai gandi la el, incearca sa iti gasesti o ocupatie, uita-l.
Nu vad rostul sa te gandesti la cineva care nici macar nu te place.
Tu vezi cumva vreau rost?
Lumea este plina de baieti.
Mai ales daca esti tanara, ai timp sa gasesti pe cineva, care va tine la tine cu adevarat, si care va fi in stare sa renunte la orice pentru tine, chiar daca ar fi chiar propria sa viata.
Tu cred ca ai fi in stare sa faci orice pentru acest baiat, dar el nu cred ca ar putea.
Cauta pe altcineva si cu asta basta, iubire cu forta nu exista.
Nu cred ca ai fi fericita sa fie cu tine, iar el sa se gandeasca la alta persoana.
Nimeni nu ar fi fericit daca asa ar face partenerul lor.

Eu sper ca te-am ajutat.
De aici in colo, este alegerea ta.
Noroc in viata.

4 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Draga mea, dragoste cu sila nu se poatewinking

Cel mai bine ar fi sa te resemnezi si sa cauti alt baiatwinking

O zi bunahappy

| melc a răspuns:

Daca simti ca 'poti', continua sa il placi, dar sa nu pari disperata, mai devreme sau mai tarziu tot ii vei atrage atentia big grin [proprie experienta, si o colega a patit la fel, tipul de care ii place i'a zis ca nu are sanse cu el, si acum sunt impreuna de 6 luni. de ce? pentru ca era determinata sa nu renunte.] [asta nu inseamna ca tebuie CU ORICE PRET sa continui sa'l placi]

| CaTaLiNkA a răspuns:

Trebuie sa te arati mai cu nasul pe sus, sa te faci frumoasa in fiecare zi si date pe la alti baieti si daca el va vedea ii va fi ciuda ca nu-i cu tine... dar daca nu va avea nici o reactie-crede-ma ca el sunt o multime si nu e primul care iti place si nici ultimul.bafta

| xxLAxFaMiLiAxPExViAtAxx a răspuns:

Crede in tine sigur o sa te placa intr-o zi.
imbracate sexy in fiecare zi coplimenteazai parul, tinuta etc o sa vezi co s te placa, plzzzzzzzzzz fundita