| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat de la mine din clasa. El e genul :si destept si amuzant si foarte dragut si bogat. De cateva luni imi intorc privirea spre el. Cand ma surprinde ca il privesc imi zambeste. Ce o insemna asta? O data cam ma surprins uitandu-ma la el m-a intrebat ‘’Ce fac’’, mi-o venit sa ma inrosesc. Nu stiu daca am si facut-o. Ce putem sa-i spun in afara de ‘’bine’’.
De fiecare data cand i-au note mai mari ca el imi tot zice ‘’bravo’’. Si asta ce o insemna?( Mentionez ca e foarte destept.) Gelozie?, obraznice?, dragoste?
Nu il cunosc mai deloc. Nu prea vorbim, maxim :o data /de doua ori / zi.
Prietena mea cea mai buna a aflat ca lui ii place de o alta fata din clasa a 11-a. Daca ii place cu adevarat ce ma fac. Chiar nu mai am nici o sansa cu el.
Jumatate din fetele din clasa mea il plac. E foarte dragut.
Acum un an se zvonea ca ii place de o fata de la mine din clasa, care tot timpul il lovea. Nu stiu ce sa mai cred.
O data el a chiulit, si in ultimele 3 min din ora a aparul la gemul de langa mine si mia zambit intens si mi-a facut cu mana.Problema e ca fata care se zvoneste cai place (din clasa mea) era langa mine. Mie mi-a zambit sau ei? Nu mai inteleg nimic.
Prietena mea cea mai buna spune ca nu am nici o sansa cu el, cand ii cer argumente nu mai spune nimic. Oare din cauza ca si ei i-a placut de acest tip?
Nu stiu ce sa ma fac ca sa-i atrag atentia. Ma puteti ajuta? Va rog...

4 răspunsuri:
| eveline_9271 a răspuns:

Si daca el e genul de baiat care e cum e si toate fetele il plac ce? Asta nu inseamna ca tu nu ai fi mai buna. Indrazneste! O sa ai numai de castigat

| Marinela74 a răspuns:

Spune-i-o in fata fara rusine poate intr-o zi va fi iubitul tauwinkingbafta!happy

| psycho_5607 a răspuns:

Flirt. Spune`i ca-ti place de el si gata. E mai simplu decat suna. big grin

| Ioana_9141 a răspuns:

Nu o lua in serios cu "nu am nici o sansa la el"

o sa ai... tu ai increere in tine

poate te place?
cine stiewinking
Zambeste`i si tu cand iti zambeste el
daca ia o nota mare ii poti spune si tu bravo
arata`i ca esti o fata cu capul pe umeri.
si nu te da interesanta in fata lui[o sa creada ca te day mare]