| Ioana_4035 a întrebat:

Place de un baiat de la mine din clasa. El e genul :si destept si amuzant si foarte dragut si bogat. De cateva luni imi intorc privirea spre el. Cand ma surprinde ca il privesc imi zambeste. Ce o insemna asta? O data cam ma surprins uitandu-ma la el m-a intrebat ‘’Ce fac’’, mi-o venit sa ma inrosesc. Nu stiu daca am si facut-o. Ce putem sa-i spun in afara de ‘’bine’’.
De fiecare data cand i-au note mai mari ca el imi tot zice ‘’bravo’’. Si asta ce o insemna?( Mentionez ca e foarte destept.) Gelozie?, obraznice?, dragoste?
Nu il cunosc mai deloc. Nu prea vorbim, maxim :o data /de doua ori / zi.
Prietena mea cea mai buna a aflat ca lui ii place de o alta fata din clasa a 11-a. Daca ii place cu adevarat ce ma fac. Chiar nu mai am nici o sansa cu el.
Jumatate din fetele din clasa mea il plac. E foarte dragut.
Acum un an se zvonea ca ii place de o fata de la mine din clasa, care tot timpul il lovea. Nu stiu ce sa mai cred.
O data el a ‘’chiulit’’, si in ultimele 3 min din ora a aparul la gemul de langa mine si mi-a zambit intens si mi-a facut cu mana.Problema e ca fata care se zvoneste cai place (din clasa mea) era langa mine. Mie mi-a zambit sau ei? Nu mai inteleg nimic.
Prietena mea cea mai buna spune ca nu am nici o sansa cu el, cand ii cer argumente nu mai spune nimic. Oare din cauza ca si ei i-a placut de acest tip?
Nu stiu ce sa ma fac ca sa-i atrag atentia. Ma puteti ajuta? Va rog...

Răspuns Câştigător
| šρяίηģ a răspuns:

Pur si simplu ai nevoie de mai multa incredere in tine. Vei vedea ca daca vei fi hotarata, si el te va baga mai mult in seama. Poti incerca sa vorbesti cu el, insa in asa fel incat el sa nu isi dea seama ca il placi foarte mult. Puteti incepe o relatie de prietenie, iar de la o prietenie stransa pana la iubire e un pas foarte mic. Nu iti fie rusine si nu te lasa intimidata de celelalte colege, prefa-te ca nu exista fiindca doar tu poti sa il faci sa te placa. Ai incredere!

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă el e deştept, nici nu s-ar uita la tine care îl placi strict pentru fizic şi pentru că e bogat!

| Floreenofficial a răspuns:

Pai vad o problema mare deja...lipsa de comunicare! Stai mai mult timp cu el, iesiti afara, suna-l, trimite-i mesaje sau tine-l de vorba pe mess, trebuie sa te apropii cat mai mult de el.

| rap4us a răspuns:

Nu te panica. Daca iti cere sa ii faci un favor, fa- il.De cate zile ti se pare ca te place? Daca nu iti zambeste in fiecare zi inseamna ca nu te place. Dar aluia care ti se pare tie ca ii place de colega ta, nu poti sa il intrebi inntr- un loc sa nu va vada nimeni daca ii place de aia? Si sa stii ca nu o sa ii fie frica sa iti spuna ca ii place de tine, deoarec are toate fetele la picioare. A mi- am amintit. 70 la suta dintre zvonuri sunt false.Mult succes! Sau poti sa o intrebi pe mama ta de niste sfaturi!

| mumusica a răspuns:

Nu mai vb cu el pentru o perioada si nu te mai uita la el, iar dupa aia se intoarce el la tine si vb el cu tine