| Maria_Ana_2000_j5ya a întrebat:

Imi place de un baiat din vara. Acum 3 saptamani i-am trimis mesaj cu ce face etc. Mi-a raspuns si chiar a fost dragut cu mine, nu a fost un nesimtit. Dupa o saptamana i-am trimis iar mesaj si i-am zis ca il plac si el mi-a zis:"probabil fetele de varsta mea ar trebui sa stea sa invete si sa o lasa mai moale cu baieti", el crezand ca am 15 dar am 16 si i-am zis ca am 16 si a zis ca 15-16 tot aia e. El e cu cateva zile mai mare decat mine. Baiatul asta e la scoala mea, persoanele care sunt apropiate mie mi-au spus ca se uita dupa mine dar eu nu as prea crede...

Nu stiu daca ma place sau nu si ce a vrut sa insemne mesajul ala. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai incearca, insa fara sa insisti mult prea mult pentru a nu apare in ochii lui ca o fiinta disperata. Daca nu i se schimba comportamentul, poti fi foarte sigura/convinsa ca nu mai are rost sa-ti irosesti timpul cu el. Succes!

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Probabil te place, dar vrea sa vada daca il placi cu adevarat si tu. Sau poate nu este interesat de tine. Este o sabie cu doua taisuri.

| Emilian65 a răspuns:

Daca el ti-a spus asa, inseamna ca nu vrea o relatie cu tine.

| Banita_Carmen_1989_kDK4 a răspuns:

Simplu, roaga o prietena sau de preferat un prieten(baietii vorbesc mai usor intre ei) sa afle daca te place. la un moment in care sa nu faca legatua cu tine, ca sa nu-si de-a seama. Succes!