| ManoleAndreeaMaria a întrebat:

Imi place de un baiat mai mic decat mine... Dar ui nu prea-i place de mine decat foarte foarte putin. Din nefericire, fratele lui, care e de varsta cu mine, s-a indragostit de mine. Eu tin la el(fratesu) ca la un frate. Dar cum sa reusesc sa-l fac pe micul meu prieten sa ma placa?

4 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Explica-i fratelui prietenului tau ca nu pe el il placi ci pe fratele sau.Si fii mai directa cu ala mic ca sa priceapa mai bine.Bafta!

| brosu a răspuns:

Micul tău prieten probabil nu stie ce vrea, fiind mai mic. Dacă până acum nu ai reuşit să-l faci să te placă cred că mai ai de aşteptat şi riscul este ca el să se îndrăgostească de altă fată.
Uneori este bine să vedem cine ne iubeşte cu adevărat, să trăim cu himere!

| anna_7069 a răspuns:

Complicat`. eu zic sa nu te complici... Sunt frati cei 2, daca cel mai mic s`ar indragosti de tine, ai putea provoca o cearta mare intre cei 2 fratsi. Nu cred ca iti doresti asta, nu? :-s.straight face Gandeste`te. sa ai o sora mai mica. Sa placi un baiat de varsta ta, iar surorii tale sa-i placa de el si sa se combine. ti-ar conveni? Nu te`ai simti tradata de sora ta?straight face Sincer, nu te complica cu o astfel de situatie.:-s Take care.:*

| d33iutzza a răspuns:

Vezi si u incerca inainte de toate sa fi-ti amici fffff buni apoi poate, ca cu timpul se va indragosti si el de tine...incercarea moartea n-aretongue