| hanibani a întrebat:

Imi place de un baiat mooooooolt.hai sa va explic : suntem aman2 a 9a, dar in clase diferite si ne stim doar din priviri (desi am vbit pe idul unei prietene cu el si el e f simpatic)
Acum problema : lui ii place de o fata de a8a (suntem intr. o sc cu cls 1-12)Fata asta e cum sa zic.perfecta: arata bine, e desteapta se imbraca bine etc.
Eu sunt f normala, adica stiti acea fata careia ii zici ca e draguta
Cum fac sa. l uit sau sa vorbesc cu el (sunt timida)? Va rog dati. mi un sfat, il plac muuuuuult de tot

3 răspunsuri:
| nicoll7 a răspuns:

Intai ia id de la prietena ta si incearca sa vorbesti el. imprietenitiva si apoi spune-i k iti place de el.si vezi ce o sa spuna ...bafta :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai.vorbiti.despre pasiunile fiecaruia.si vedeti ce iese...dar nu ii da de inteles de la inceput ca iti place de el...ca s.ar putea sa te ignore.ia.o usor.Pwp:*

| aNdReYW a răspuns:

Daca tii la el, nu renunta! Inteleg ca, POATE esti geloasa laughing ca ii place de alta fata, stiu senzatia de "a iubi din privirilaughing" dar nu va tine cu acea persoana daca nu stii nimic despre el, nu vorbesti cu el. Incearca sa te imprietenesti cu el. De exemplu

Iesi cu prietena ta in oras, si din "greseala" ea stia unde este acel baiat, si "intamplator" treceti si voi pe acolo, va intalniti, prietena ta te prezinta lui, din felul in care se comporta cu tine poate iti dai seama ce intentii ai.