| Patty_8050 a întrebat:

Imi place de un baiat pe care l-am cunoscut in tabara, am vorbit si avem multe in comun.
Dupa tabara am mai vorbit, mi-a dat ID-ul si numarul de telefon, doar ca mi-e rusine sa ii spun ca imi place de el...

Sfaturi? big grin

6 răspunsuri:
| raisa1993maria a răspuns:

Cu rusinea mori de foame sa stii

| ionika17 a răspuns:

Lasa-l pe el sa faca primul pas.Sau poate n-o sa il faca daca este mai timid. Daca nu tot u ar trebui sa-i spui ca iti place de elhappybafta

| cyufulyky a răspuns:

Pai ai putea sa-l intrebi ce crede despre tine...si daca prin cuvintele lui se gaseste si: esti dragutsa atunci poti adauga si u ...desemenea sau mersi si u la fel.si de acolo puteti sa vb despre o posibila relatie intre voitongue

| CactusFlower a răspuns:

Dar el ti-a spus asta? Daca nu, asteapta sa-ti spuna el primul asta, apoi poti sa-i spui si tu.Doar nu ai vrea sa te faci de ras in fata luilaughing
Trebuie sa existe comunicare intre voi, altfel nu merge deloc. Odata ce ti-a spus ce simte pentru tine poti sa-i spui si tu, dar daca nu o sa te placa, o sa-ti dea semne de acest gen(indiferenta, nu mai vorbeste, este mult mai retras etc). Si data vei fi cu el, ai grija sa nu-l plictisesti, surprinde-l cu ceva nou de fiecare data, si nu-ti spune toate sentimentele de prima data. Ia-le pe rand, ia-o usor.
Daca nu te vrea, nu dispera, sunt ft multi baieti in lumea asta, cineva o sa te vrea si o sa te aprecieze asa cum ai merita.Hai te las, sper sa-ti fie de ajutor.Numai bine!

| Brunettedlk a răspuns:

Spune-i ce simti pentru el! :*

| Brunettedlk a răspuns:

Spunei ce simti pentru el ! :*