| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat si nu stiu cum sa ii spun, deoarece sunt cam rusinoasa... ce sfat imi dati?

8 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Exact cum spune alabala, e mai bine sa suferi un refuz direct decat sa ramai cu indoaiala ''ca ce s-ar fi intamplat daca". Intelegi?

Asa ca te saftuiesc fara dar si poate sa il inviti la un suc, la o plimbare prin par, lasa timiditatea. Nu fi complexata pentru ca nu ai ce pierde. Mult succes!

Psihoyounger

| marsy a răspuns:

Scrie-i un sms intrebindu-l ce face...etc. il abordezi. apoi daca el nu te invita la o plimbare. propune-i tu sa iesiti!

| just4fun_8801 a răspuns:

Vodka ajuta la eliminarea rusinii

| Bixelle a răspuns:

Aratai prin anumite gesturi ca iti place de el... da`i de inteles ca vrei sa fie pr u... o idee ar fi sa mai jucati si voi din cand in cand adevar sau provocare si prietenele u sa il intrebe la adv daca ii place de u sau chesti din astea... daca nai curaj sa il intrebi in fata jucativa si vei afla ce doresti tongue... succes!

| alabala_4392 a răspuns:

Incearca sa-l chemi la o plimbare ceva. Cu rusinea mori de foame. Nu se poate intampla nimic rau (doar sa te refuze dar nu este capat de lume). Mai rau va fi daca vei regreta ca nu ai avut curaj sa spui.

| girl16flo a răspuns:

Cu rusinea nu faci nimic ti-l ia altalaughing) sfatul meu e sa ii zici eu te plac in fata. o sa ai mai multe sanse crede-ma o spun din experienta eu asa fac...

| funkydiva a răspuns:

Buna.

vorba asta mi. a spus. o mama candva [si la inceput credeam k este o tampenie, dar in cele din urma, s. a dovedit k are dreptate ] : " Lasa sa curga ".

Cel mai indicat ar fi sa fii atenta la anumite semnale, gesturi, vorbe, flirt. ul nevinovate, priviri cu subinteles, etc.
Si eu sunt destul de timida de fel, dar asa a fost cel mai bine : de la sine. si neplanificat, se intampla cele mai frumoase lucruri din viata, neasteptate.

iti urez mult succes happy

| alexutzza_1516 a răspuns:

Salut, pai in primul rand lasa rusinea la o parte...pentru ca niciodata nu vei fi cu nimeni daca u nu esti timida, lasa complexele l o parte nu este nimeni perfect...atunci cand il vezi priveste-l in ochi pentru ca si privirea zice ceva, incearca sa faci rost de nr de telefon si abordeaza-l prin mesaje daca tie greu sa vb cu el...fii sincera cu el zii ca iti place de el daca te refuza asta e mergi mai departe dar mai bine incerci decat sa iti para rau ca nu ai incercat sa vb cu el sa iti pui pe urma fel si fel de intrebari ''daca m accepta ''?''daca acum eram cu el impreuna?''baftahappy