| BiancaMe a întrebat:

Hei TPU.Ce faceti? Vreau sa va pun o intrebare.Mie imi place foarte mult de un coleg dar sunt foarte rusinoasa si nu stiu cum sa ii spun...Dar partea rea e ca acum are si iubita.Ce sfat imi dati? Ar trebui sa ii spun? daca da, ce? DAU FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
| Larisssaa a răspuns:

Păi sfatul meu este ca pentru un moment să nu îi spui. Mai aşteaptă poate se va despărţii de ea. Dar ai grijă, dacă se desparte de ea... să nu te duci tu să sari repede pe el că nah îl placi. Aşteaptă un pic. Ai răbdare. Cum se zice ˝ nu e întodeauna cea ce pare ˝ într-o relaţie. Poate cu timpul îşi va da seama că tu îl iubeşti cu adevărat. Tot ce trebuie să ai este răbdare.
Sper că te-am ajutat şi dacă merit te rog fundă.
Succes! :*

| BiancaMe explică (pentru Larisssaa):

Multumesc pentru sfat :* Sa te bucuri de fundita happy

5 răspunsuri:
| unconnected a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa nu ii zici nimic, mai ales pentru ca are si iubita sad.

| BiancaMe explică (pentru unconnected):

Partea rea este ca la inceput nu a vrut sa fie cu ea ci a fost obligat de o fata...si acum cred ca o place...sad

| neutrino a răspuns:

E bine sa ramai asa rusinoasa si cu putin bun simt. O fata trebuie sa se faca "frumoasa si inteleasa" de baiatul pe care il place, astfel incat acesta, daca si el o place, sa faca primul pas. Daca baiatul are o relatie, atunci fa bine si respecta-i alegerea facuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii spune. Sa iubesti o persoana care nu te iubeste e ca si cum ai astepta un tren la aeroportwinking! O sa gasesti pe cineva, pune punct şi dă-ţi altă şansă.♥