| elenorrrrr a întrebat:

Imi place de un baiat...si nu stiu cum sa ii spun asta...Imi dati un sfat cum as putea sa fac asta fara sa par prea insistenta?

Răspuns Câştigător
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Pari insistenta daca ii spui ca il placi?
Doamne, cat orgoliu... doar nu ii pupi picioarele daca ii spui asta...
Iti place de el? Spune-i!
Intalneste-te cu el, vorbeste cu el si apoi deschide subiectul asta, poate si el de place, n-ai cum sa stii pana nu il intrebi.
E interesul tau, faci ce vreiwinking!
Lasa orgoliul, nu pari insistenta daca il intrebi sau daca ii spui ca il placi ^_^.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
PAi, poti sa incepi o convorbire obisnuita ( sa fiti doar voi 2) si prin convirbirea aceea, sa-i spui as vrea sa-ti spun ceva. El va zice: ce? tu atunci incearca sa schimbi subiectul prin : lasa, nu conteaza. El va fi si mai insistent sa afle. Atunci spune-i: "bine, bine, te plac... happy ". Parearea mea, te vei putea exprima mai bine pe mess, si-n plus daca el va avea o reactie negativa n-o s-o poti vedea.hee hee
Sper ca te-am ajutat!

Răspuns utilizator avertizat
| Albãstriţaxx a răspuns:

El te cunoaste?

| elenorrrrr explică (pentru Albãstriţaxx):

Da.

| Albãstriţaxx a răspuns (pentru elenorrrrr):

Pai...cand il vezi,uita-te la el si zambeste-i. Apoi, cand vorbiti pe mess/facebook, spune-i ceva de genu': Trebuie sa-ti spun ceva, dar daca promiti ca nu vei spune la nimeni(spui asa ca sa fie mai interesat si mai curios) imi cam place de tinee, si imi era rusine sa-ti spun...love struck

| Majestyero a răspuns:

Frate toti o incurajati sa vorbeasca cu el dar daca ati fi in situatia ei nu ati scoate un sunet nici macar nu stiti cat de greu e si eu sunt intr.o situatie asemanatoare si acum stau sa caut rezolvari pe TPU deci nu e totul lapte si miere.

| Anonim9990 a răspuns:

Scrie un bilet cu textul "Imi place de tine " daca ti-e rusine (de fapt nu chiar rusine asa sentimentul ala ciudat). Il dai in mana si astepti reactia lui. Daca zambeste = te place, daca sta mirat = este intre, daca este incruntat = nu te place. Sa nu iti fie frica pentru ca nu ai de ce. Poate si el este in situatia asta, poate ca si el te place dar ii e frica sa ti spuna. Uite un sfat big grinaca ti-e frica sa nu pierzi cu siguranta nu vei castiga.

Succes! happy