| Irinus0356 a întrebat:

Imi place de un baiat si nusti cum sa-i spun

Răspuns Câştigător
| ĺuЂĺřξ a răspuns:

Pai poti sa te dai pe langa ceilalti baieti ca sa vezi cum ractioneaza sau poti pune un prieten sau o prietena sa il intrebe daca te place. Nu cred ca e bine sa i spui in fata ca poate profite de tine dupa aceea. Bafta funda?

7 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai cel mai bine este sa iti iei inima in dinti. Sa sti ca un baiat apreciaza foarte mult aceste gesturi, o sa te considere capabila sa iti asumi raspunderea pentru ceea ce simti. daca totusi nu esti convinsa ca este reciproc sentimentul incearca sa te apropii d el ca prietena. spune-i sa iesiti aman2 la o plimbare, sa petreceti mai mult timp impreuna si incet o sa iti dai seama daca poti sa iti marturisesti sentimentele sau nu. sper ca am ajutat

| raulfeel a răspuns:

Niciodata sa nu ii spui la un baiat ca iti place de el, fara ca acel baiat sa nu iti fi zis el primul. Ii va da un avantaj asupra ta, intr-un fel in subconstient va considera ca tu umbli dupa el si atuncea te va trata altfel, adica nu va fi chiar asa de interesat de tine. Sfatul meu e sa nu ii zici ca iti place de el, ci sa il iei deoparte si sa il intrebi daca ar fi de acord sa faceti ceva impreuna, cum ar fi sa mergeti la un film, sa mergeti la un suc, la o alergare impreuna orice de genu. Petreceti timp impreuna doar voi doi si va veni un moment cand el va vedea in ochii tai ca tu il placi pe el si tu la randul tau iti vei da seama daca el te place sau nu.Si poate nu va mai fi nevoie de cuvinte, ci doar de un sarut pasional. Bafta!

| yopreda18 a răspuns:

Fi rapidahee hee sa nu ti-l fure alta fata inainte. spune-i sa iesiti la un suc, sau o plimbare. iti faci curaj. si apoi i spui happy

| TzutzyBaa a răspuns:

Dai semne catzy place d el ca sa verifici daca si el te place dupa daca ai nr lui de tel suna-l si sp sa va intalnitzi (daca nai fa rost) si atunci ai poti spune tot ce simtzy P. S: ai grija sa nu vina cu vreun prietenwinking

| CopiluNebunCuViseColorate a răspuns:

Probabil ca cei mai multi tiar spune ca cel mai bine este sa ii spui direct. Dar fi atenta caci unii baieti pot reactiona destul de nasol...depinde de fiecare baiat...sunt mai multe cai prin care poti sa'l faci sa'si dea seama ca il placi:poti sa-l lasi sa-si dea seama din gesturile tale, poti sa'i spui prin intermediul cuiva(trebuie sa fie un prieten comun si sa ai foarte mare incredere in el), poti sa'i spui direct. daca ii zici cand este inconjurat de alte persoane nu vei stii sigur dace ceea ce iti spune este adevarat(de exemplu daca este inconjurat de alti baieti poate ca vrea sa creasca in ochii lor si sa'si bata joc de tine chiar daca te place). prietenii lui pot influenta foarte mult parerea lui despre tine.deci ar fi bine cand ii zici sa fie singur

| matoneneala a răspuns:

Sunt baiat.iti zic eu cum : In ziua respectiva imbracate foarte bine. Te duci in fata lui si incepi sa flirtezi cu el. Dupa aceea il intrebi : Iti place de mine? Sincera, sa fiu mie imi place de tine! [Baietilor le plac fetele sincere! big grin]

| ally_1788 a răspuns:

Trimite. i un mesaj cu ce simti sau roaga o prietena sa vorbeasca cu el, sa vada ce simte.