| alinagyo a întrebat:

Imi place de un coleg de clasa,cum sa procedez, cum sa il fac sa ma placa? Si cum imi dau seama ca si el ma place?

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti direct cu el, sau daca esti mai timida te poti ajuta de o a 3 a persoana, un prieten comun ceva care sa va faca lipeala.

| CristianGrigor1986 a răspuns:

De flirt ai auzit? cauta sa intri in vorba cu el, intereseaza-te de hobby-uri, eventual cauta-l pe fb si pune comentarii dragute la chestiile pe care le posteaza el, etc.sunt 1001 si una de metode de a vraji un baiat...mult mai greu de aburit o fata big grin

| Diavla a răspuns:

Desi multi zic ca cea mai buna solutie este vorbirea face to face, adica fata in fata eu nu sunt total de acord. Ai putea sa te umilesti si asta ar fi neplacut cu siguranta, in caz ca baiatul e un smecher. ai putea sa implici o a 3a persoana, mai exact poti face o scena in care te certi cu ea, o pui sa te barfeasca cu el si asa vei afla parerea lui si daca are rost sa incerci ceva sau nu exista nicio sansa. numai sa iti alegi o persoana de incredere. si daca vezi ca si el trage la tine poti sa-l suni, sa-i trimiti un mesaj, ceva, cu siguranta nu se va supara. Succes :*.

p.s. la mine a mers o data!

| Chloe2000 a răspuns:

Ar fi bine sa faci metoda triunghiului pentru prima data. Uita-te la picioarele lui, apoi la ochiul stang si ochiul drept. La mine a functionat. Iti recomand. Mai poti ruga o colega sa te ajute, intr-un fel sa te barfeasca, iar tu sa vezi reactia lui. Stiu ca aceasta intrebare este postata in 2013, dar vreau sa te ajut.

| IonelaIasmina a răspuns (pentru Chloe2000):

Am și eu o întrebare, dacă ma uit la picioarele lui la ochiu stang și drept ce se întâmplă, adică nu ai specificat îmi dau seama daca ma place, sau ce