| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un fost coleg care de fapt si lui ii placea mult de mine in fiecare zi nu ma lasa in pace si mereu zicea ceva si tot de mine venea vorba in clasa dar faza e ca eu nu prea ii dadeam importanta pentru ca uneori era foarte enervant chiar odata l-am spus la diriginte la scoala ca nu ma lasa in pace dar el saracu imi mai tinea parte de ex cand vroiam s m asculte la franceza el ii spunea profei doamna ascultati-o si chiar cand sa imi puna nota ca el zicea sa imi puna 9 la profa si s a certat si cu profa din cauza asta ca nu a calculat bine punctajul si dupa aceea daca ma credeti a avut dreptate si mi a pus 9 profa. dup aceea a zis el vezi si tu credeai ca sunt rau da imi esti datoare si radea atunci putin... dar el nu stie ca eu il plac mai ales ca acum m-am mutat imi e cam dor de el. dar eu mi-am facut un hi5 fals ca sa ii cer id-ul si mi l-a dat bineinteles ca id era tot fals si i-am spus ca sunt o fata de la alt likeu si ca imi place de mult de el si nu am avut curajul sa ii zic in fata. dar el nu a zis nimic si mi a cerut si web dar clar ca nu l-am dat...va rog spune-ti mi ce sa fac. urgent a si eu sunt in clsa 11a si el la fel dar are 18 ani.

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

De ce nu ii spui in fata ceea ce simti? Credeam ca la 17-18 ani se potolesc fetele cu id-uri false si dat drept altcineva, dar m-am inselat. Din moment ce si el te place, atunci de ce nu ii spui? Rezultatul nu o sa fie clar negativ, pentru ca... totusi se pare ca te place cu adevarat, nu stiu daca ti-a spus sau nu, dar e evident. Si la fel de evident este ca si tu il placi, asa ca cel mai bun lucru pe care il poti face, este sa-i spui in fata ca-l placi. ^_^

1 răspuns:
| Crisu a răspuns:

Pai bine... inteleg asta. Dar pana la urma voi va placeti reciproc, nimic nu poate ditruge dragostea adevarata, nici macar distanta. ^_^