| mQriana a întrebat:

Imi place foarte multe de un baiat, pe care il cunosc din vedere de la cris...nu prea am vorbit cu el pentru ca nu prea am avut sansa!
Mereu cand ne vedem ne uitam unul la celalalt, el cred ca si-a dat deja seama ca il plac! Am facut rost de idu lui dar nu stiu ce sa fac, sa il bag in lista sau sa mai astept o vremestraight faceNu mai stiu ce sa fac, prietenii mei imi spun sa merg sa vorbesc eu cu el! nu vreau sa creada ca sunt disperata sau ceva de genu'!

Răspuns Câştigător
| DennyxD a răspuns:

Wow...seamana perfect ce spui cu"povestea" measmug insa eu am aflat azi ce crede deci...oh go on
oricum,mai asteapta un timp sa vezi daca va intra in vorba cu tine, fi atenta la gesturile lui, poate da semne ca te place.
Dar cand vorbeste cu tine sa nu o faca la misto...trebuie sa iti dai seama cand glumeste inainte sa fie prea tarziu,ca apoi...oh go on
Nici eu nu prea am avut sansa,insa am vorbit cu el doar cand a intrat el in vorba cu mine, insa problema e ca mereu cand
vorbeste cu mine pare sa faca asta doar la misto, legandu-se mai mult de prietenii lui ca sa vorbeasca cu mine.Adica in orice zice,il baga pe vreun prieten de al cui cum ca ma place pe mine sau de astea.
Oricum daca va vorbi cu tine sa nu pari agitata sau sa nu ii dai asa de inteles ca il placi,pentru ca apoi te va considera cam disperata si probabil te va lua la misto daca e cumva genul asta de baiat.
Oricum nu il cunosc, deci nu am de unde sa ii stiu felul lui de a fi, insa uneori aparentele mai inseala.
Pune-ti si tu vreo prietena sa se uite daca te priveste in timp ce tu te uiti in alta parte.

7 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Dc sa pari disperata eu cred ca pari curajoasabig grin

| Făgăraş a răspuns:

Draga mqriana este adevarata ca nu este bine sa apari in fata unui baiat ca fiind disperata dupa el. insa si daca astepti la nesfarsit te asigur ca iesi la pensie si tot nu o sa vb cu acel baiat. baga id si vorbeste cu el insa sa nu pari disperata ci doar sa ii arati ca ti la el! si daca va dori sa fie cu tine va continua el ceea ce ai inceput tu! daca nu va vrea asta este! tara e plina de baieti! succes! pupiciiii! ca daca bani nu primesti ca e criza, macar pupicii!

| DennyxD a răspuns:

Npc mQriana:* mersi si eu de funditabig hug lasa-mi si mie idul tau te rog intr-un mesaj privat, daca vrei bineinteleshee hee >big grin

| mQriana explică:

Mult*

| mQriana explică:

buna Denisik97
mersi mult de sfaturihappySincer asta am cam incercat sa fac,sa nu ii arat ca mi-ar place de el sau ceva de genu, de multe ori cand se uita la mine si vede ca observ, se uita in alta parte...la fel fac si eulaughingnu stiu ce sa fac! si i-as baga idu si nulaughing) nici eu nu stiu!

| mQriana explică:

Pai ignore... unii baietii daca te vad putin mai interesata de ei repede zice ''uite-o si pe asta ce disperata e dupa mine''oh go on

| laureen a răspuns:

Stiu cum e.am trecut si eu prin asta.si iti zic sincer daca el nu a facut nici un pas pana acum, fa tu! nu ai ce sa regreti, doar o sa regreti mai incoolo daca nu i-ai bagat idu si nu ai incercat sau daca i l-ai bagat prea tarziu pentru ca s-ar putea sa tio ia alta inainte.bagai idu si nu-i da de inteles de la inceput ca-l placi, vb normal cu el, diverse banalitati. apoi vezi cum iti vorbeste si el...