| darkknight9 a întrebat:

Credeti ca daca imi place de un baiat mai mare decat mine cu 4 ani ar trebui sa-i spun? mentionez ca nu ne cunoastem, ne vedem numai duminica la biserica si ne uitam unul la celalalt cu coada ochiului dar nu am vorbit niciodata...chiar nu stiu daca sa-i spun sau nu. sau ar trebui sa astept sa vad daca imi zice el primul ceva? oricum cred ca daca nu a facut-o pana acum, ca de un an ne stim din vedere poate nu i-o fi placand de mine. oricum imi este rusine si sa il privesc in ochi, daca ar trebui sa-i zic ceva cred ca as lesina. si daca credeti ca nu ar trebui sa-i zic ca-l plac imi puteti da niste sfaturi cum sa ii atrag atentia in vreun fel? pls

Răspuns Câştigător
| BeAmazing a răspuns:

Pai uite cateva sfaturi de ale mele: Eu as incerca sa ii atrag atentia prin felul in care ma comport...sau mai este un mod mai special numit "teatru smug " faci cumva sa calci sucit si sa tot pici la pamant. [incearca sa fie doar el prin preajma big grin sau nu prea multa lume si sa te observe ] atunci daca vine sa te ajute poti sa ii zici "buna, mersi ca m-ai ajutat". si intri in convorbire cu el happy. Inca ceva esential, >Nu ii arata unui baiat ca il iubesti mult pentru ca dupa aceea si-o ia in cap straight face!

6 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

Intra in discutii cu el! nu pierzi nimic. decat poti castiga. insa, daca zici ca nu ti-a spus nimic inca, posibil ori sa nu-i fi atras atentia si el sa te priveasca ca pe oricare alta fata. sau poate fi doar in imaginatia ta! dar intra in subiect cu el! altfel nu ai cum si nici nu vei afla. happy

| cinenuvedenustie a răspuns:

Folosesti pana si biserica ca loc de agatat?! nu e tocmai frumos din partea ta

| mat31new a răspuns:

Intra in vorba cu el, o sa va mearga bine daca va cunoasteti in biserica happy

| ℓσνє a răspuns:

Pai baietii mai mari, nu prea se uita dupa fete mai mici (nu e foarte mare diferenta dar nici sa nu se observe, ma refer la varsta). Eu as spune sa incerci sa vorbesti cu el, dar inainte afla mai multe despre el. Si, apoi ai sa vezi ce crede despre tine, si daca ar putea sa va vada pe voi doi impreuna. Succes! happy

| ElDictator a răspuns:

Pai da, ar trebui sa-i spui. Problema e ca nu stii ce intentie are el, baietii mai mari de regula vor si alte lucruri in afara de o relatie.
Depinde si cati ani ai tu, depinde ce vrei si tu, etc.

| darkknight9 explică (pentru ElDictator):

Eu am 15 ani iar el are 19