| anonim_4396 a întrebat:

Imi place un baiat din scoala mea clasa a 11 si eu sint a 9-a. Zodia lui este leu.
Am mai schimbat cu el niste vorbe pe Facebook,insa nu stiu ce sa mai vorbesc.I-am facut diferite complimente ca sa-si dea seama ca il plac, insa nici un rezultat.Acum chiar vreau sa-i spun ca il plac.Cum sa fac asta si cum sa-l fac sa ma placa?

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Intra in gasca lui de prieteni si fa-te remarcata! Si poate, poate!

| TheMazeRunner a răspuns (pentru onasis1961):

Eu sint un puc mai timida si ma rog, sint mai mari...

| Cuppycake001 a răspuns:

Daca ii spui ca-l placi nu o sa faci decat sa-i umfli orgoliul...incearca sa iti pui toate farmecele in miscare...gen, o poza sexy(dar nu dezbracata) in care sa-l etichetezi. Cand vorbesti cu el fa pe indisponibila, fa-l sa te vrea!

| Xenia16 a răspuns:

Nu poti face pe cineva sa te placa fortat, ar trebui sa discuti cu el deschis si sa ii spui ca il placi si il intrebi daca are acelasi sentimente pentru tine.

| WarriorInReserve a răspuns:

Dacă are sentimente pentru tine ai şti asta, ar fi făcut el un pas.
Dar cum nu are...de ce vrei tu să-i spui dacă n-ai nici-o şansă?

| TheMazeRunner a răspuns (pentru WarriorInReserve):

Crezi ca merita sa renunt?

| M1Man a răspuns:

Ii spui ca il placi si gata.Dar poate el nu te place...

| TheMazeRunner a răspuns (pentru M1Man):

Tocmai si de asta ma tem.:-(

| serendipyti a răspuns:

Buna ..eu cred ca ar trebui sa-i spui doar k il placi si ca ai vrea sa il cunosti mai bine daca se arata interesat atunci stabili-ti o intalnire daca iti da un raspuns evaziv ori nu are chef ..inseamna k nu-l interesezi si atunci treci mai departe nu te milogi de un baiat, eu sunt aceeasi zodie app

| GaBrIeLa1234GaBrIeLlA a răspuns:

Pai ai putea sa incepi o conversatie obisnuita fara sa isi dea seama despre ce e vorba! Si cand el te intreaba ca tu ce faci? Tu ai putea sa ii spui ca nu prea bine. Si daca lui ii chiar pasa de tine tu ai putea sa ii spui ca ai ceva ce te framanta de ceva timp si nu sti cum sa iti iei acea piatra de pe inima! Iar apoi daca te intreaba despre ce e vorba tu incearca sa treci peste de exemplu: ''Dar lasa poate te deranjez sau nici macar nu ai chef de aceste aberati''. Iar daca el tot curios ramane atunci ai putea sa i spui ca tu chiar il placi! happy Si daca refuza sa iti raspunda sau iese fara nici un raspuns lasa-i un mesaj cam asa: Pacat ca ai ales sa nu imi raspunzi. Sper ca nu am afectat prietenia noastra, as vrea macar prieteni sa fim poate asa te vei mai gandi la un raspuns! happy

Sper ca te-am ajutat!winking