| NigelNumeFals a întrebat:

Acum am trecut clasa a VIII a. La inceputul anului scolar ( VII ) s-a mutat o fata la noi la scoala. Inca de la inceput am placut-o si stiu ca si ea ma placea ( imi facea multe complimente, statea numai dupa mine si se uita in fiecare ora, indiferent de situatie la mine, mereu cand era certata de vreun prof' ea se uita la mine ). Nu am avut curaj sa ii spun ca o plac, pentru ca mai mult cand eram in preajma ei, deveneam foarte timid, ceea ce se intampla si acum. Iar dupa acea vacanta semestriala a inceput sa ii placa de alt baiat ( care inainte il ura, pentru ca facea glume pe seama ei ) si incepusem sa nu mai cred ca ma mai place si nici eu nu am mai inceput sa o plac. Dar in ultima saptamana era fix ca la inceput (baiatul ala nu a mai venit in ultima saptamana), imi facea complimente, etc ( ce am spus si mai sus ). Acum nu stiu ce sa fac, ma gandesc doar la ea, si nici nu stiu daca ma mai place sau nu. Un sfat sau ceva?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Da, te place. Răspunde la avansurile ei. Vei avea de câștigat iubirea și dragostea ei.

3 răspunsuri:
| akiki a răspuns:

Eu cred ca e place si cred ca ar trebui sa incerci

| CodrutElian1990 a răspuns:

Da-i inainte cu tupeu si ai sa vezi ca nu e greu. Daca o vrei, actioneaza sau chiar lupta sa o cuceresti.

| NegriaCiprian a răspuns:

Sincer, mie mi se pare ca tu te-ai indragostit de ea si te-ai implicat prea mult fara sa ii spui la momentul potrivit. Acum ai pierdut-o, incearca s-o castigi prin gesturi mici, precum sa vorbesti mult cu ea, sa te implici in ceea ce faci langa ea, incearca sa nu fi un prost cand faci anumite gesturi. Pur si simplu incearca sa fi tu dar sa nu fi tu. Succes!