| adam89 a întrebat:

Imi poate recomanda cineva ceva ulei de masaj erotic si ceva ghid? dau funda happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Acum 16 ore | ******* a întrebat:
,, Este vreo diferenta intre lubrifiantele Durex Play si gelurile de masaj Durex 2 in 1? Adica aceste geluri pot fi folosite si ca lubrifiant sau strict pentru masaj?'' Raspuns : In prospectul produsului este specificat de catre producator la sectiunea ''Prezentarea gelului de masaj 2 in 1 cu aloe vera Durex Play'' urmatoarea indicatie/recomandare :
,, Foloseste-l in timpul unui masaj de relaxare sau ca lubrifiant pentru zonele intime.'' Calificativul si calitatea de a fi si un lubrifiant adecvat il poti testa si/sau constata tu insuti prin incercarea produsului pur si simplu folosit doar ca lubrifiant. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| cyupaku a răspuns:

Incearca ceva natural de la farmacii naturiste de exemplu ulei de masaj de levantica

| NRazvan a răspuns:

Nu mai bine te duci direct intr.un sex shop si ii zici omului de acolo sa.ti de ceva uleiuri? Nu am mare experienta cu asta dar cred ca si acele uleiuri sunt put si simplu uleiuri de corp cu diverse arome. Iar pentru "experienta" cauta filme porno cu masaj, colcaie internetul de asa ceva. P.s. sa nu combini uleiurile cu prezervativele pentru ca s.ar putea sa slabeasca durabilitatea unui prezervativ. In instructiunile de la prezervative(cele pe care nimeni nu le citeste) scrie despre combinarea cu uleiuri.