| Mkeynes a întrebat:

Imi poate spune cineva sigur dupa cat timp apar simptomele unei sarcini si care sunt?
Dar ceva sigur.
Nu baliverne...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prima simptoma de sarcina este reprezentata de lipsa menstruatiei Ulterior, dupa circa o luna fata de data la care ar fi trebuit sa se produca sangerarea menstruala, adica in momentul in care sarcina ajunge la varsta de 6-7 saptamani, este posibil ca in cazul a circa 50% dintre femeile insarcinate sa apara simptome de sarcina care se pot manifesta in cele mai diverse moduri : oboseala, greturi, arsuri in stomac, modificarea sanilor, pofte, etc, etc. In afara de neinceperea menstruatiei la termen, NU exista NICIO alta simptoma de sarcina care sa fie... sigura. Sanatate!

| Mkeynes explică (pentru corbulalbrosu):

Deci nu la 2 saptamani

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de la femeie la femeie.
Sunt femei care nu au simptome, chiar au o sarcina perfecta, lipsa menstrei fiind singura care le confirma sarcina.
Alte femei au greturi, varsaturi, stari de rau, lesin.
Bineinteles ca simptomele apar dupa 3 saptamani de sarcina, nu inainte.