| frumoasa_7306 a întrebat:

Imi rod unghiile si nu ma pot abtine ce sa fac sa nu mai mi le rod? Dau fundita! Primelor 20 utilizatori care imi raspud o sa le dau si eu un raspuns la una din intrebarile sale! Scz de categorie dar aici intra cei mai multi utilizatori(la aceasta categorie) deci aici primesc cat mai multe raspunsuri! Va rog sa nu injurati cum fac altii care se cred tari daca injura!

Răspuns Câştigător
| IuliaJuly13 a răspuns:

Paaai,scrie,deseneaza,mazgaleste,bate din palme,fa treaba, orice ca sa ai o ocupatie cu mainile! Cand nu mai poti, pune-le sub fund(scuze) sau pe o masa! Si eu faceam la fel si a mers ce ti-am zis! Funda?:X :* happy

17 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Ia`ti un lac de la farmacie, e unul cu un gust foarte naspa si cand vei vrea sa-ti rozi unghiile nu vei putea.

Sau d-ate cu o crema, apoi pune-ti niste manusi speciale, te vor impiedica.

| lolly a răspuns:

Iti pai ardei, si te piscalaughing asa a facut mama a pus pe suzeta cand eram mica, sau piperrolling on the floor

| ThePunisher a răspuns:

Da cu ardei iute pe degete... asta e o metoda folosita pentru copii mici care isi sug degetul. Ar putea da rezultate si in cazul rosului unghiilor... Stiu ca suna ciudat, dar merita sa incerci. Ce-ai de pierdut?

| andrada a răspuns:

Dati cu usturoi pe unghi laughing

| xXx_6966 a răspuns:

Salut...Eu tot imi rodeam unghiiile.acum nu le mai rod.si m-am dezvatat asa de la sine.am incercat sa dau cu ardei iute pe ele dar numi ajuta.ca sa te dezvetzi si tu e doar o solutie.sa ti'le tai cat mai des. sper ca te-am ajutat

| tpuu a răspuns:

Faci asta pe baza de nervi, agitatie.
uite. incearca ca atunci cand iti vine sa ti le rozi, sa iti ti mainile ocupate. dac nici asta nu merge.
mesteca o guna... sau roade-ti buzele.
dar asta e pe baza de agitattie, stres.

| AnnY98 a răspuns:

Asa am fost i eu...dar eu acum nu mai mi le rod...deoarece eu mi-am cumparat lac pentru unghii, sti, ca are un gust nasol si uneori mai mi le rodeam dar acum m-am scapat de astawinking. BAFTA!

Răspuns utilizator avertizat
| Marghioalaa a răspuns:

Pai da'ti unghiile cu spirt ceva si ai sa vezi ca nu vei mai vrea sa ti le rozilaughing

| monicutza_5552 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie de cand sunt mica le rod si au o forma si o marine fff urata le rod din carne, pana ma dor degetele o singura daca -am lasat mari, nu le rosesem o luna jumate, dar apoi iar am inceput. sincer cred ca am cele mai mici si urate unghii crying sunt ff mici, buricul degetul nici nu e acoperit de unghii, si am mai multa carne decat unghie si nu stiu ce sa ma fac am auzit ca exista o solutie la farmacie cu care te dai pe unghii si nu poti sa le mai rozi, costa undeva la 12 lei eu o sa incerc cu solutia asta, ca mie atat de rusine cu unghiile mele si am si eu 20 ani...crying! :*

| Puffy1721 a răspuns:

Poi nu stiu...atunci cand simti nevoia sa iti rozi unghiile rontaie o acadea, si fa asa pana cand iti va trece faza cu unghiile. Sper sa mearga! ...eu nu pot sa pun intrebarisad. Sti cunva dc?

| Iulia_6898 a răspuns:

Pf...stiu cum...eu din fericire am reusit sa trec peste. Sincer nu mi-am pus nimic pe unghii, pur si simplu mi s-a instalat ideeea in cap sa renunt, mai excat am pus un fel de pariu cu mine insumi.Am incercat sa ma autodepasesc si sa stii ca dupa cateva zile scapi daca vei avea asta in cap si vei da o lupta cu tine insati.Nu este foarte usor dar nici imposobil, mie mi-a iesit. Good Luck!:*

| stefan_8760 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un medic psihiatru. Rosul unghiilor este un tic nervos, deci tine de sistemul nervos, care cel mai bine il cunoaste si trateaza un psihiatru. La el vei gasi cea mai buna solutie la problema care o ai, restul care isi dau cu parea sunt neavizati chiar daca ti-o spun prieteneste. Sper ca nu te-am speriat. Succes.

| iulya9902 a răspuns:

Si eu le rodeam, si erau urate si mici. si cand mergeam la o petrecere sau ceva vroiam sa ma vopsesc pe unghii si nu puteam ca erau foarte mici, dar m`am obisnuit sa nu le mai rod, si acum le m mari si frumoase.mult succes

| iness_7101 a răspuns:

Du-te la toaleta fa un caca mic si dupa ce ai terminat bagati unghiile in fund dupa aia poate ceva se schimba

| anonimuz a răspuns:

Buna! eu zic ca daca iti tai unghiile in fiecare zi nu vei mai avea ce roade,oricum te vei dezvata, nu conteaza asa de mult asta, daca cineva te place te place si asa funda?

| trasnitii a răspuns:

Da nu-ti mai roade unghiile alea ca o sa-ti iasa creierul pe acolotongue!