| Oana14_6751 a întrebat:

Imi spuneti niste status de dragoste ffffff fum...pentru cele mai frum dau funda:*tongue

4 răspunsuri:
| username23 a răspuns:

Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.

Dragostea e asemeni febrei; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor

Dragostea arata omului cum ar trebui sa fie.

Iubirea! Este aripa daruita de Dumnezeu sufletului pentru a urca la el.

Iubirea este arhitectul universului

Dragostea ii face pe oameni sa se simta egali.

Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete

Iubirea este cea mai inalta fericire la care poate ajunge omul, caci numai prin ea cunoaste ca el e mai mult decat el insusi, ca e una cu totul.

A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie

Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger.

Cauta iubirea cu inima, nu cu capul.

Dragostea este tot ceea ce avem, este singura modalitate in care ne putem ajuta unul pe celalalt.

Viata fara dragoste este o umbra a lucrurilor care ar putea fi.

O dragoste apusa e ca un vulcan, niciodata nu poti zice ca a trecut pericolul de a izbucni din nou

Am renuntat la marginitul Eu, nemarginindu-ma-n tine.

Dragostea este o intersectie cu sens giratoriu. Te-nvarti in jurul aceleiasi inimi pana ramai fara lacrimi.

Daca as putea sa te ascund in palma sau intr-un buzunar la piept, n-as mai ramane niciodata corigent la capitolul dragoste.

Dragostea este o fiara care sta toata viata la panda si te ucide atunci cand iubesti cel mai tare.

Vom face dragoste in rime imbratisate, incrucisate, pana cand toate noptile vor fi albe

Dragostea care nu sfarseste la ofiterul starii civile are vicii de forma.

Dragostea poate fi o experienta mai inspaimantatoare decat aceea de a te afla fata in fata cu un arcas care tinteste inspre inima ta

Dragostea este ceata care se formeaza cu aburii suspinelor.

Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita

Dragostea este misterul intre doi oameni, nu asemanarea dintre ei

fundita?

| Relax_7124 a răspuns:

-dragostea este ca un foc care trebuie intretinut ca sa nu se stinga

-dragostea este o provocare, dar pentru mine este ca un joc de copii, hai sa nu jucamhappy love struck

-dragostea ne surprinde pe toti, dar pe mine si iubitul/iubita meu/mea nea luat din plin :p Te iubesclove struck

-dragostea se bazeaza pe sinceritate, hai sa fim sinceribatting eyelashes

fundita?:O3

| Papusik_4304 a răspuns:

Ar fi pustie lumea fara tine, si lipsa ta ar fi un vesnic chin si nu-mi doresc decat sa fiu cu tine, mereu in brate sa te tin.De aceea nu ma-ncumet sa-ti dau pace, legati pe viata vreau sa fim mereu, caci fara tine nu stiu ce s-ar face, in ceas de seara, singur trupul meu.

in linistea mea ma intreb de-as putea sa te simt aproape din nou, imi revin amintiri, ganduri ce vor veni sa-mi aduc in suflet un gol, imi lipseste curajul de a spune ce simt, nimic nu sa SCHIMBAT...SENTIMENTELE PIERDUTE LE-AM INTALNIT DE ACUM EU LE-AM AFLAT! AM NEVOIE DE TINE

Fara tine totul e asa de trist, tu erai cel care aduceai fericirea in viata mea. Apareai ce o lumina in zilele intunecate. Tu m-ai invatat ce inseamna sa fii iubit si sa iubesti, nu am crezut ca voi fi in stare sa iubesc atat, nu credeam ca am atata putere, nu credeam ce pot oferi atata dragoste pentru tine. Te iubesc si te voi iubi mereu "UBITU" meu!

- Acolo unde nu exista fericire, acolo unde staruieste intunericul si viata trece fara alinare, acolo sunt eu, inecandu`ma in lacrimi de dor pentru TINE!

- Nu ma cauta Eu sunt peste tot in jurul tau: in fulgii de nea, in lumina alba a diminetii, in pustietatea noptii. Doar inchide ochii si lasa-ma sa te simt.

- Cauta in sufletul meu pacea, cauta iubirea, pasiunea, tandretea, cauta implinirea. Cauta si te vei regasi gasi acolo, foarte aproape de inima mea.

- Sa astepti mereu dragostea ca pe un fel de jertfa pe care nu ai cum s-o oferi, pentru ca de fapt asteptai o jertfa pe care sa o poti oferi ca pe o dragoste.

- Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti.

- Unii oameni vin si pleaca repede din viata noastra, altii stau o vreme, punandu-si amprenta pe inima noastra. Dupa plecarea lor, nu vom mai fi niciodata aceiasi.

- Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista

- Iubesti pe cineva atunci cand ai ajuns sa vrei sa-i dai ceea ce ai mai bun si hotarasti sa i te dai pe tine insuti

- Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva.

- Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul.

- Daca vrei sa-ti fie bine, atunci gandeste-te la mine! De vrei sa fi si fericita, gandeste-te clipa de clipa. Liniste de vrei sa ai, langa MINE MEREU SA STAI! TE IUBESC.

- Fiecare apus aduce o amintire. Fiecare rasarit aduce o speranta Intre apus si rasarit sunt ore fara viata sunt orele in care esti departe de mine!

- Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE!

- Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale.

- Daca as putea sa rearanjez alfabetul, as pune tu si eu impreuna.

- Daca as fi de gheata ai vedea cu ochii tai cum ma topesc cand imi zambesti, dar bine ca nu sunt pentru ca altfel m-as fi topit deja

- Iti aduc in dar cel mai pretios cadou pe care un om l-ar putea face unui alt om: inima mea. Trebuie sa ai grija de ea, sa o tii la loc intunecos, departe de lumina, de pisica, de umezeala si de oameni straini. De asemenea, din 12 in 12 ore trebuie sa verifici daca mai bate. S-o stapanesti sanatoasa! Te iubesc!

| ripperstefan a răspuns:

Dragoste e ca atunci cand faci pipi tota lumea te vede dar numai tu siti caldura.