| AlCoLiKdEnIsA a întrebat:

Imi vine sa plang, sa urlu cat ma tine gura, sa stiu ca ma aude, sa stiu ca macar ma descarc, sa stiu ca o sa-mi treaca... dar nu e asa, el jn orgoliul lui nu spune njmic desi vorbim in fiiecare zi si radem ca doi prosti si el stie ca eu il plac. Se spune ca cel mai crud lucru este sa lasi o persoana sa se indragosteasca de tine stiind ca tu nu ii vei raspunde la sentimente, ei bine el ma lasa poate e ceva poate. Nu stiu, nu prea stiu multe. El apreciaza nebunia la o persoana, poate de asta ne intelegem asa bine, cine stie?
Nu stiu ce e cu mine, cand sunt langa el si nu vorbim atunci am fluturi in stomac, in rest cand vorbim cand radeam nu am nimic abia dupa cand realizez ca am vorbit cu el atunci e jale laughing
M-am indragostit se o privire sincera si curata de niste haine si o freza faina si de o persoana cat o mie de un caracter ca al meu de un zambet care vrea sa spuna ceva dar tot timpul ezita intr-un cuvant de EL! La dracu el si toate ale lui, din cauza lui nu pot dormi noaptea si m-am apucat sa scriu romane tot din cauza lui imi pierd timpul pe profilul lui de fb si tot din cauza lui imi tot imaginez lucruri care nu se vor implni.
Stau ghemuita intr-un colt uitat de lume ce trezeste amintiri placute ce il are doar pe el, pe el in mintea mea atat!
Oare el de ce nu vede asta? De ce e asa prost?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Numele tau de pe TPU are cumva vreo influenta in relatia voastra? Sau numai cand scrii intrebarea? La modul serios, vorbind.

| AlCoLiKdEnIsA explică (pentru darrio2007):

Pai... nu am inteles exact ce vrei. dar. nu stiu cum dracu eu toata ziua rad glumesc etc. si seara ma trezesc (sunt normala) nu stiu daca ai inteles... ma rog

| darrio2007 a răspuns (pentru AlCoLiKdEnIsA):

Te-ai indragostit de imaginea lui.La fel te poti indragosti si de o poza cu un barbat oarecare.

| AlCoLiKdEnIsA explică (pentru darrio2007):

Aha? laughing... nu stiu. nu prea cred laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru AlCoLiKdEnIsA):

Este primul, sau mai bine zis, prima relatie mai serioasa?

| AlCoLiKdEnIsA explică (pentru darrio2007):

Nu...:-J laughing de ce? thinking

| darrio2007 a răspuns (pentru AlCoLiKdEnIsA):

Ma gandeam ca poate ti-a sucit mintile.Dar cred ca ma insel.

| AlCoLiKdEnIsA explică (pentru darrio2007):

Ai dreptate tongue laughing

| sofisis a răspuns:

Deci tu decat sa ii spui preferi sa te auto-torturezi?
Raul se taie de la radacina.
Ce se poate intampla daca ii spui? Sa nu simta la fel? Asa si? Macar ai o baza reala de la care sa pornesti si in felul asta stii ce ai de facut in continuare.
Dar se poate si sa te placa si el si sa nu aibe tupeu sa se declare.
Oricum, una din doua trebuie sa fie iar tu nu vei afla poate niciodata daca nu incerci.

| Zabbyel a răspuns:

happy Poate nu vrea sa vadawinking
poate te vrea ca pe-o amica happy nu iubitasad

| SteelShadow a răspuns:

Ok,ok! Ia lucrurile mai usor,te rog nu fa infart si nu-ti fa harakiri!
Problemele aceste de dragoste ii preocupa pe toti la o anumita varsta. Da, ei bine sa stii ca trebuie sa ai grija de cine te indragostesti. S-ar putea ca el sa nu aiba niciun sentiment pentru tine,ceea ce te-ar rani. S-ar putea ca el sa te vrea doar ca prietena si doar atat. Sau e foarte posibil ca, comportamentul tau in preajma lui sa nu-i de-a de inteles ca-l placi si ca vrei mai mult decat o simpla prietenie. Pentru inceput asasineaza o hartie, o sticla, asta ca sa te calmezi... Apoi, daca vrei sa inteleaga, ca poate-i mai greu de cap cand vine vorba de dragoste, spune-i-o in fata! Si asteapta reactia. Cel mai teama mi-e pentru tine sa nu te i-a in ras sau sa faca misto de tine..., dar daca va cunosteti bine si va intelegeti nu ar trebui sa apara astfel de intorsaturi.
Deci fa tu primul pas! Vei vedea ca-l vei cucerii!

| AlCoLiKdEnIsA explică (pentru SteelShadow):

Deci am scris in nu stiu cate randuri partea fericita si ce proasta a vietii mele si a zis ca vrea sa vada si el ma rog im trumis msg si in partea fericita mare parte era el si tot insista cine e baiatul ala ma rog m-a sunat dar pe mine ma drea gatul nu puteam vorbi si a zis sa ii trimit prim mesaje ceva despre el si nu prea am dat multe detalii, normsl ca s-a prins ca era el dar eu negam... oricum reactia lui o stiu fiindca i-ai zis cineva in a treia zi dupa ce ne cunoscusem, avea un zambet dragut vroia sa spuna ceva dar nu stia ce iar eu radeam fiindca "nu era adevarat" a zis ca l-a luat prin surprindere laughing ma rog.
Doamne cat mai scriu laughing

| SteelShadow a răspuns (pentru AlCoLiKdEnIsA):

Ok, m-ai zapacit de cap! Deci, i-ai trimis un mesaj lui si ii tot spuneai de un baiat care nu era altul decat chiar el! Sper ca e corect ce-am inteles... Am citit raspunsul de 5 ori!

| DPaul a răspuns:

De ce nu ii spui ce simti pentru el? Incercarea moarte n-are big grin

| AlCoLiKdEnIsA explică (pentru DPaul):

Ba are! Mai bine nu... decat sa il vad in fiiecare zi trecand pe langa mine asa ca si cum nu i-as fi spus nimic si stie ca imi place el... dar nu e convins 1oo% :-(