| anonim_4396 a întrebat:

Imi zice ca se simte vinovat pentru faptul ca m-a refuzat. de ce sa se simta vinovat cand mi-a zis ca nu ma place si pe urma s-a combinat cu alta tipa? iar eu i-am spus ca e totul e ok si m-am comportat ok.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Bună!
A vrut să-şi ceară iertare din bună creştere pentru că şi-a dat seama că te-a rănit chiar dacă tu ai arătat asta sau nu. Frumos din partea lui, unii ar fi zis 'nu' direct. Asta dă dovadă în afară de manierele lui şi de faptul că te respectă.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand ai putin bun simt si esti obligat de situatie sa refuzi pe cineva, nu te poti bucura de necazul celui refuzat. Insatisfactia este cu atat mai mare atunci cand refuzi pe cineva care, in fond, te place.

| grab a răspuns:

O fi prins el din vreo sursa info ca tu ai fi suferit un pic dupa refuz, si ca un gentelman a zis un sarutmana care pe viitor il poate propulsa spre sufletul tau, never know...