| Lelita a întrebat:

IMPORTANT, dau fundita! helo TPU, hmm..am o mica lunga povestelaughing am nevoie de voipuppy dog eyes. Sincer e greu sa imi expun o intrebare atat de personala dar am nevoie de cateva sfaturi puternice.
Am prieten de 5 luni si nu am avut curajul sa o fac cu el inca eu (fiind virgina), gaseam mereu motive si profitam mereu de bunatatea lui. Am ajuns sa ne certam deoarece mentionea ca il i-au de fraier.
Urmeaza 1 martie, il iubesc si i-am marturisit asta si zilele trecute mi-a raspuns cum nu ma asteptam la afirmatie a zis ca si el, si chiar a fost sincer.
Ma gandesc ca cel mai frumos cadou pentru el ar fi sa o facem..as vrea cateva descrieri: despre cum e:' prima oara', daca ma doare, daca o sa sangerez mult dupa dezvirginare, daca ma va durea dupa..multumesc :*

8 răspunsuri:
| Awesom a răspuns:

Draga,daca nu te exciti destul si sigur o sa te doara. Spune-i inainte de a te penetra, sa-ti faca sex oral, apoi sa te ia incet.

| neutrino a răspuns:

Te va durea tare rau...sufletul. Dar trece si apoi sa vezi distractie!

| Dariusuu a răspuns:

Dar ce vârstă ai?

Cred că n-ai uitat că medicii recomanda ca fetele atât şi băieţi să-şi înceapă viaţa sexuală după 17 ani jumate. Nu cred că vrei să ajungi pe la 24 de ani, nefericită, bolnavă, sau cu cancer de col uterin.

Tu decizi ce faci cu corpul tău.

| trixiiie a răspuns:

Prima oară nu trebuie să fie cu o persoană care insistă și se ceartă cu tine.
Știu că nu o să asculți de sfatul meu și îmi pare rău de asta, știu și că m-aș putea înșela, dar în general băieții care insistă caută sex și e posibil ca după să zică „Pa".
Mai bine mai aștepți.
Prima oară e ceva prea frumos să fie făcut la întâmplare, crede-mă.
Dacă, totuși, o faci cu el, folosește prezervativ sau dacă nu, să nu ejaculeze în tine, să o scoată înainte de asta. (asta dacă suporți până atunci).
Durerea depinde de la corp la corp, la fel și ruperea himenului. Nu o să simți mai nimic în afară de durere, dar faptul că o faci cu persoana iubită e ca un dar dumnezeiesc.
E posibil să te doară și-a doua sau chiar a treia oară și chiar să curgă și un picuț de sânge.

Încă o chestie, să nu te panichezi după prima dată dacă ciclul tău menstrual se va deregla, în sensul că vine mai târziu sau mai devreme sau curge mai mult.
Noroc și sper să fie o experiență plăcută dacă o faci.
Dar sfatul meu ar fi să mai aștepți; faptul că te presează e dezamăgitor.

| NotToday a răspuns:

Conteaza mult varsta... Daca esti minora, mai asteapta!

| CIICriss a răspuns:

Ar trebui sa mai astepti. Peste ceva timp e posibil sa-ti para rau ca ai facut pasul asta si nu o sa mai ai ce face.

| AdrI4NNN a răspuns:

Da o sa doara, dar doar pe moment iar la a doua incercare va fi totul OK :*
Despre sangerare nu se poate spune ca va veni sau nu, sunt persoane care nu sangereaza si sunt care da.
Daca nu te simti pregatita nu o face, bafta :*

| Briana96 a răspuns:

Si eu am fost in aceiasi situatie ca tine, in cele din urma din frica ca o sa ne despartim am facut acest pas, depinde de baiat si depinde de varsta pe care o are el, suntem de 2 ani impreuna momentan nu si a batut joc de mine nicio clipa dar exista si cazuri in care baiatul respectiv sa nu fie prea dragut cu tine si sa profite de situatie, analizeaza bine si gandeste-te daca chiar vrei sa faci asta! O sa te doara putin (stai deasupra e mai comod), eu una nu am sangerat, spune i sa te ia incet e f important daca el a mai fost cu vreo virgina, trebuie totul sa se intample incet. dar stai linistita nu e o durere f groaznica, o sa fie bine >D: