| anonim_4396 a întrebat:

Impotentul nu are erectie sau ii lipseste sperma? O dilema la care nu stiu raspunde.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Impotenta inseamna lipsa dorintei (libidoului), sau lipsa erectiei, sau imposibilitatea mentinerii erectiei pentru penetrare sau inposibilitatea de a avea orgasm si a ejacula.
Sperma lipseste extrem de rar, la pacientii carora li s-au scos chirurgical testiculele si veziculele seminale sau care au facut radioterapie indelungata pe zona pelvina.

| Vizitiul a răspuns:

Impotentul este o persoana inapta pentru a savarsii un act sexual, deci automat nu mai poate fi vorba de sperma sau erectie.

| lplostonyou a răspuns:

Nu te supi pe mine, da razi cu noi sau razi de noi? happy

Răspuns utilizator avertizat
| arrriadna a răspuns:

Impotentului nu i se face rama catarg iar sterilul nu poate avea copii...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Impotenta se mai numeste si disfunctie erectila. Deci, impotentul nu poate avea sau mentine o erectie.