| nicoleee30 a întrebat:

In care alte situatii in afara de sexul neprotejat si spermarea langa vagin poti ramane insarcinata? Funda :* Multumesc enorm >big grin

Răspuns Câştigător
| Tania a răspuns:

Pai cred ca nu mai exista nici o alta situatie.
Totusi am vazut demult la tv cu ca in nu stiu ce razboi un glont a lovit un barbat in zona genitala, care mai apoi a fost refolosit si a inimerit o femeie in vagin, iar ea ramas insarcinata.
Oricum povestea asta care am auzit-o mi se pare SF

Răspuns utilizator avertizat
| Lifeisawargame a răspuns (pentru Tania):

Chiar daca pe glont ramasese sperma, nu cred ca femeia aceea mai ramasese insarcinata sau daca putea sa duca o sarcina din moment ce luase un glont in vagin!oh go on

4 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Chiar acum cateva zile am citit si eu,ca daca faci sex cand esti la ciclul menstrual poti ramane gravida.
Adica,poti sa ai o ovulatie spontana si asa ramai insarcinata.
Deci in mediul caldut, lipsit de ph acid, spermiile pot trai cam 5 zile,iar daca tu ca femeie in momentul acekla ai o ovulatie spontana,sigur ramai.
Asta am citit acum cateva zile,si iti recunosc ca eu credeam opusul,adica,in perioada cand esti la ciclu, nu ramai, dar uite.vezi?

Trebuie sa mai stii ca,chiar daca in timpul contactului nu ai orgasm,ramai insarcinata,deci orgasmul nu are nici o legatura cu faptul ca nu ai ramane insarcinata.
Chair daca ai,chiar daca nu ai, si bine, daca nu te protejezi ramai.
Asta o stiam eu.
Sper ca ti am fost de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fertilizarea in vitro