| marsy a întrebat:

In ce consta consultatia medicului endocrinolog?

Răspuns Câştigător
| stresu a răspuns:

In primul rand daca ajungi la un endocrinolog, banuiesc ca ai niste dereglari de vreun fel. Sa fii sincera si sa spui exact ce si te intampla, pentru a te putea ajuta.
Acum depinde ce ai: pot urma intrebari legate de menstruatie, viata sexuala, etc.
Vei fi cantarita, poate ti se va face un ecograf, ti se va recomanda un set de analize.In functie de ele vei primi un diagnostic si un tratament.
Spor si sanatate!

2 răspunsuri:
| marsy explică:

Cauza este mentruatia neregulata!

| alexuzta a răspuns:

Te rog ffff.frumos "stresu ", in cazul meu ca mi-a intarziat ciclu de vreo luna de zile ce ar trebui sa spun in fata unui endocrinolog ca n-am nici o idee n-am mai fost niciodata, dar el ce intrebari imi pune