| rtvskyline a întrebat:

In ce consta fumusetea? la ce se refera mai exact? te consideri frumo(a)s/a?

13 răspunsuri:
| christinebubu a răspuns:

Frumusetea e inteleasa de fiecare om intr-un mod unic.Mie poate imi plac baietii masculini, cu putina barba iar altele sunt inebunite dupa baietii ferchezuiti.Totusi,cred ca frumusetea feminina e ceva cu totul special. Feminitatea, delicatetea si sensibilitatea impletita cu ambitia si puterea de a reusi in viata, de a-si apara familia duc la o frumusete aparte.Eu apreciez frumusetea aceea dureroasa... cearcanele lasate dupa o noapte de plans din cauza unei certi.Mereu ochii mi se par mai luminosi dupa o furtuna. Tind sa cred ca te-ai referit la friumusetea fizica si de asta m-am axat doar pe planul asta.Si eu da, ma consider frumoasa.

| xCatastrophe a răspuns:

Nu ma consider urata, ci doar nu destul de frumoasa. happy

| Vix999 a răspuns (pentru xCatastrophe):

E draci... termina cu prostiile! Tu trebuie sa te iubesti si sa te consideri frumoasa si speciala. Daca tu nu o faci, nu o va face nimeni. Nu te auto-sabota!
Toti avem defecte. Frumusetea mai tine (printre altele) si de atitudinewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Ando1dul a răspuns:

Ma simt frumos si la interior si la exterior si asta e tot ce conteaza.iti trebuie mai multa incredere in tine. FUNDOI?

| Chαяtreux a răspuns:

Sufletul e singurul care conteaza cu adevarat. Iti vei da seama de asta mai devreme sau mai tarziu

| h3r a răspuns:

Las la aprecierea altora.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Sufletește.

| val31989 a răspuns:

Frumusetea e atunci cind sufletul tau e bun,atunci cind stii sa ierti,atunci cind inima nu te lasa sa faci un rau, atunci cind te simti bine in corpul tau...
Frumusetea exterioara nu conteaza, cu timpul se duce, pe cind cea interioara niciodata, ea va ramane vesnic.
Referitor la daca ma consider frumoasa ...nu,nu ma consider, ii las pe cei din jurul meu sa isi faca o parere.
Sper ca ai inteles ce-am vrut sa-ti transmit.

Răspuns utilizator avertizat
| Mlov3u4ever a răspuns:

Este o obsedatie in adolescentele de azi.oh go on

| LucyLiu a răspuns:

Frumuseta este ceva ce nu a fost ince cercetata.frumuseata este ceva ce numai oamenii( femeile in generallaughing) il au. Frumusetea se refera la un fel de afrodisiac ce atrage insi...depinde ce sex esti... Fiecare se considera frumos/frumoasa in felul lui.

SPER CA TE-AM AJUTAT!happy

| darianadenisa a răspuns:

Frumusetea consta in cum arati dar intotdeauna trebuie sa te consideeri frumoasa pe dinnauntru nu pe din afara pentru ca cea ce e in nauntru conteaza nu ce e afara!