| SuperMadara14 a întrebat:

In clasa la mine este o fata de care imi place foarte mult si nu stiu daca ea ma place. Adica o perioada de timp ea nu prea vorbea cu mine si imi doream foarte mult sa mma bage in seama dar dupa un timp ea a inceput sa vorbeasca cu mine si m-am bucurat foarte tare apoi radea la fiecare gluma pe care o spuneam pe mess de fiecare data vorbea cu mine si i placea sa ma enerveze dar radea de fiecare data si de doua ori dupa scoala m-a rugat sa merg cu ea. Dar du la un timp de cateva luni ea sa inprietenit cu o fata din alta clasa si nu prea mai vorbeste cu mine si eu m-am inprietenit cu acea fata dar degeaba si de obicei am impresia ca vorbeste cu uni mai mult decat cu mine. Oare ma place sau ma uraste va rog spuneti-mi

2 răspunsuri:
| IsiR a răspuns:

Poi...cred ca te considera un simplu prieten dar amuzant! parerea mea este ca are multi prieteni si e o fire sociabila! incearca sa petreci mai mult timp cu ea si fa-o sa simta pentru tine ceva ce nu simte pentru altii... ceva diferit care s-o atraga! Sper sa o cuceresti! succes!

| gigelcocalaru a răspuns:

Nu poti sa afli decat daca o sa fii singur cu ea odata si o sa incerci sa o saruti. daca iti raspunde la sarut e evident, daca nu iti raspunde la salrut si te respinge atunci inseamna ca a facut misto de tine, si nu trebuie sa iti para rau fiindca nu te merita. tu daca esti sincer in sentimentele tale meriti o fata sincera, si continua sa cauti asta.