| BlackEyedGirl a întrebat:

Ce inseamna atunci cand prietenul meu cel mai bun se da la mine? Sa va povestesc, suntem doar prieteni, nu imi place de el, ne-am inteles inca din prima zi in care ne-am cunoscut, ceea ce rar se intampla. Suntem in aceeasi clasa, 2 ani am stat cu el in banca, dar anul asta m-a parasit pentru un baiat. Ma rog, nu asta era ideea. Niciodata nu mi-a dat semne ca m-ar placea, mai ales cand descria genul lui de fete pareau fix opusul meu. Stiu sigur ca ii place de o fata, o place mult de tot, se vede clar atunci cand vorbeste despre ea, dar de cateva zile se poarta diferit. Cat timp suntem la scoala nu vorbim asa mult, sta de obicei cu baietii, dar vorbim pe drum spre casa si in ultimul timp in timp ce vorbim de nimicuri, incepe sa vorbeasca de sentimente, sa ma intrebe daca am refuzat vreodata un baiat, imi atinge parul mai des decat de obicei (zice ca o face in gluma, dar pare dubios), mi-a zis intr-o zi ca am fost superba, ma ia in brate, ceea ce n-a facut niciodata de cand il cunosc, cand ma ia in brate se uita fix in ochii mei, dar pana acumereu imi evita privirea cand vorbea cu mine (bine, mie si tuturor celorlalte persoane). Cand l-am intrebat azi ce a baut de face asa, a zis ca e doar fericit. De ce credeti ca se comporta asa? Sa nu spuneti ca ma place, ca v-am spus clar ca e indragostit rau de fata aia...

Răspuns Câştigător
| mikibai456745 a răspuns:

Pai eu cred ca nu a avut curajul să îţi spună in fata ca te place..si tocmai de asta el poate zicea ca ii place de fata aia ca sa nu para ca te place pe tine..deci poate el crede ca si tu il placi sau i-ai lasat impresia ca nu te deranjeaza si ca ai vrea sa fi cu el.
Totuşi încearca sa vorbesti cu el si sa il intrebi daca vrea sa vb tu cu acea fata sa fie cu el si daca refuza sunt sigura ca te place..adica semnele sunt prea mari.
Funda? love struck

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Exact asta este, te place si ibcearca sa iti transmita acest lucru mai pe ocolite. Povestea cu fata respectiva este doar atat, o poveste care dintr-un motiv sau altul ii da o anume siguranta.

| Dariusuu a răspuns:

Din ce ai tastat tu aici nu prea avem de unde știi ce-i în sufletul lui de aceea te sfătuiesc că vorbești deschis cu el.

Succes.

| 456deea a răspuns:

Cred ca..incearca sa vada pe cine place tu sau fata aia...

| floraida a răspuns:

Intreba-l cine e fata care ia sucit mintile sau s-a indragostit de tine? Daca va evita raspunsul sau iti va spune ca te iubeste cred ca e indragostit de tine. Dar daca iti spune numele unei fete intreaba-l detaliile si astfel vei sti ce este cu el.

| BlackEyedGirl explică (pentru floraida):

Chiar exista o fata, am si cunoscut-o, deci nu e doar o inventie