| BlizzardOnly a întrebat:

In curand ii voi oferi persoanei iubite un inel de logodna, problema este ca nu am idee cum sa o fac, sa o surprind, sa gasesc un loc special, un cadru special. aveti idei?

Răspuns Câştigător
| zuzu_2463 a răspuns:

Buna; x! O poti duce undeva la iarba verde(Seara) Poti aranja o cina romantica Sa pui o masa iar in jurul ei sa faci o inima din lumanari parfumate.Pana la masa poti face un drum de trandafiri; x! Sper ca te-am ajutat succees

2 răspunsuri:
| youmail a răspuns:

Orice fata este surprinsa la apusul Soarelui pe un mal undeva intr-un loc romantic, ii spui ca atunci cand Soarele va apune inimioara ta ii va arata cum stie sa il faca sa resara intr-o clipa.
(tu o tii in brate din spate ca sa o protejezi de vant, racoare, etc.) iar in clipa in care Soarele apune tu ii deschizi cutiutza cu inelul in fata ei si astepti sa il ia sa te priveasca si dupa ce te va saruta te asezi in genunghi in fata ei si ii spui::
Tu esti Soarele meu, tu esti viata mea, esti tot ce am mai frumos si tot ce mi-as dori sa am te rog sa imi luminezi toate zilele.
Din acest motiv vreau sa te intreb daca iti doresti sa fii sotia atat timp cat Soarele va straluci si va incalzi Pamantul cu razele lui?

| morningstar a răspuns:

Daca esti sigur ca raspunsul ei va fi unul pozitiv, poti organiza o petrecere iar la un moment dat sa faci un anunt dupa care sa ii oferi inelul. Mie asa mi s-a intamplat si a fost un moment care m-a surprins placut. Sau puteti merge la un restaurant stil romantic si in timpul desertului sa i-l oferi. Vad in multe filme ca unii pun inelul in desertul ei, dar cred ca e cam riscant. Sau daca este o fire mai romantica, va puteti plimba pe marginea unui lac si la un moment dat sa o surprinzi astfel.In orice caz, evita sa i-l oferi indirect, adica sa i-l oferi ambalat-cadou, sa il deschida ea, acesta este rolul tau sa i-l oferi direct. Cred ca ceremonia o stii si tu. Conteaza foarte mult cum o sa fii imbracat. Poti opta pentru ceva elegant sau pentru stilul ei preferat ( trebuie sa aiba ea o anumita costumatie care sa o placa la tine ). Nu ii oferi inelul impreuna cu alte cadouri, pastreaza momentul unic, doar pentru inel. Si mai ales, este bine sa iti pregatesti un mic 'discurs' pentru a face introducerea, dar nu folosi expresii banale sau declaratii citite undeva. Vorbeste-i asa cum stii ca ii place ei si ea va aprecia. Si mult succes!